Wpis z mikrobloga

Niedługo wybieramy się do #nowyjork i do osób, które już były mam kilka pytań.

a/ Jako że nie mamy tam nikogo kto nas przekima to pytanie jest czy da radę znaleźć coś sensownego (nie airbnb z 50 osobami i jedną łazienką). Aktualnie mamy na oku hiltona, który wychodzi prawie 8k za dwie osoby na niecały tydzień z śniadaniami.
b/ Właśnie czy warto brać śniadania w hotelu (wychodzą 80zł/day) czy da radę za te 80zł spoko zjeść na mieście czy trzeba liczyć na 250zł za samo śniadanie xd
c/ Może jakieś konkretne miejsce, w obrębie którego warto mieć swoją bazę? Miasto jest relatywnie duże, jest metro no, ale może jest jakaś strefa, gdzie warto bardziej rozważać lokum.
d/ Jak to właśnie wygląda z jedzeniem na mieście. Wiadomo będziemy próbowali nowojorskich 'przysmaków', ale może są jakieś miejsca warte odwiedzenia.

#podroze #podrozowanie
  • 11
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xaro: manhattan w 1 dzien przelecisz, nie wchodzac do budynkow. Zaczynasz od columbus circle, idziesz na wschod wzdluz chyba 59st do 5 ave chyba, w dol do st patrick cathedral, potem obok rockefeller center, times square, bryany park, madison square, empire state building to wszystko obok siebie. Idziesz w dol po stronie zachodniej przez chelsea, przechodzisz na greenwich village, jestes na lini z soho, odbijasz na srodek wyspy i tam masz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xaro: bez karty ciezko sie w usa zyje. Btw tam gdzies przed wall street dorzuc little italy i chinatown ;p na maps sobie wrzuc co Ci pisalem po koleji to besziesz mial wyobrazenie. Jeszcze w sumie west side jest fajny jakbys sie highwayem przejechal w dol od wash geo bridge, bo np intrepid jest i ogolnie fajne sa konstrukcje po tamtej stronie.

Upper west side masz julliard school, najlepsza szkola muzyczna
@xaro: ze śniadaniami to zorientuj się jak wyglądają. Czy jest szwedzki stół czy daja gotowe porcje.
Spałem ostatnio w Millennium Hotel Broadway Times Square i ze względów covida dostawałem w torbie szame ale była mega słaba, wiec chodziłem na bajgla za Ok 12$ (Liberty Bagels Midtown), a jak chcesz budżetowo to zawsze są pizza slice za 1$ :D. Sam hotel polecam - czysty, obsługa spoko i lokalizacja mega dobra. Niestety cena