Wpis z mikrobloga

Mirasy, zupgradowałem sobie ostatnio kompa i mam problem z mega freezami w GTA V
Do starego zasilacza (Thermaltake SE 530W) , GPU: (Radeon RX 570 4gb) i dysków dokupiłem sobie Ryzena 5600x, MAG MSI B550M Bazooka i ramy 2x8gb 3200mhz od Cruciala

Wrzucam wam gifa co się dzieję mniej więcej w GTA po kilkunastu minutach gry, nawet gdy dam pauze i ruszam myszką w ustawieniach to kursor chodzi jak pokaz slajdów... W czym tu może być problem, może zasilacz patrząc na to co się dzieję z napięciem na zdjęciu i gifie?
Na początku myślałem, że za bardzo się grzeje procesor, ale nie wydaje się być najgorzej... tylko dziwią mnie nagłe skoki np. z 60C potrafi w kilka sekund skoczyć do 68C i w drugą stronę.
Problem jak narazie występuję tylko w GTA, w csie nie zauważyłem problemu
#komputery #pc #pcmasterrace #amd #ryzen
fnchuni - Mirasy, zupgradowałem sobie ostatnio kompa i mam problem z mega freezami w ...

źródło: comment_1648088505lcpXyOix9wwqSMCJDtyxWb.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fnchuni: Brzmi jakby ci zasilacz nie trzymał napięć gdy gpu jest pod obciążeniem, sprawdź czy w grach 2d też haczy kursor. CS prawie nie uzywa grafy i mniej obciaza zasilacz. Ewentualnie masz cos namieszane w biosie np pcie4 na pcie3 przełącz dla testu.
  • Odpowiedz
@fnchuni: zainstaluj proces monitor od Microsoftu i włącz logger zapisujący obciążenie cpu.
Jak jakiś proces w tle nie obciąża nagle procesora, to obstawiam grafikę.
Karta była czyszczona? Jak tak, to sprawdź wizualnie czy nie urwałeś jakiś elementów zwłaszcza w okolicy PWM.

@gorbak: Gry 2D dzisiaj, to jest to samo co gry w 3D. Też korzystają z opengl, vulcan i direct 3D i tych i samych ficzerów a pisanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fnchuni: mam r5 5600x, płytę MSI b550 pro, zasilacz thermaltake se 630W, grafe 1060 i nie mam żadnych ścinek w bardziej wymagających grach, robiłeś formata po zmienie podzespołów?
  • Odpowiedz
mam r5 5600x, płytę MSI b550 pro, zasilacz thermaltake se 630W, grafe 1060 i nie mam żadnych ścinek w bardziej wymagających grach, robiłeś formata po zmienie podzespołów?


@Retsew: format jest zbędny w 99% przypadków.
  • Odpowiedz
  • 0
@fnchuni a rozwazales, że problem może być z grą?
Szukaj pod gta v stutter w necie, nie jesteś jedyny który ma takie problemy na dobrym pc. Jak zlimitujesz FPS do 60 nadal to samo?
  • Odpowiedz