Wpis z mikrobloga

@krdk
Zobacz artykuł supportu ms
"dynamiczne wyświetlanie wartości komórek w polu tekstowym"

Robisz pole tekstowe, klikasz na nie i w pasku formuły wpisujesz adres komórki z której ma pobierać wartość,

Robisz sobie wzór piętrowy i podstawiasz pole teksotwe w danym miejscu, zaletą jest automatyczna zmiana wartości w tym polu tekstowym, wadą jest, że jedno pole tekstowe może odwoływać się do jednej komórki, a konkretnie wyświetlać jej wartość. Więc potrzebujesz osobnego pola tekstowego
@krdk
Sorki za zdjęcie ekranu XD
Da się coś takiego osognac ale jest to robota na piechotę, wolałbym jednak pisać to w Wordzie i podstawiać wartości z Excela

Wartości w polach tekstowych się aktualizują, ale dla każdej z nich trzeba postawić nowe pole tekstowe co jest upierdliwe, a one i tak się rozjeżdżają niezależnie od siebie więc formatowanie się psuje
Pobierz bn1776 - @krdk
Sorki za zdjęcie ekranu XD
Da się coś takiego osognac ale jest to robo...
źródło: comment_1648030327W2Dbmb7UWy9ZU4TBLCVQ80.jpg
wadą jest, że jedno pole tekstowe może odwoływać się do jednej komórki,


@bn1776: Tak też już nieraz robiłem. Rozwiązanie dobre, ale przy migracji pliku do innego formatu, wszystko się rozdjeżdża, więc nie idealne.

Drugi sposób też kiedyś, stosowałem, przy czym jest on dość niebezpieczny. Miałem problem z aktualizowaniem komórek, i wszystko się wysypywało.

Osobiście wolę jednak samego excela i pierwszy sposób. Tak czy inaczej dzięki wielkie za odpowiedź!

Aż mnie dziwi,
@krdk
No faktycznie można pogrupować i wtedy powinno być stałe związane, ale jeszcze jest mniejsza kwestia, jak zamiast 50 podstawisz dłuższą liczbę np coś po przecinku się pojawi to się nie rozjedzie? Bo kreska ułamka raczej pozostanie tej samej długości,

Jest to jakiś sposób na obejście, w każdym razie czasochłonny
No faktycznie można pogrupować i wtedy powinno być stałe związane, ale jeszcze jest mniejsza kwestia, jak zamiast 50 podstawisz dłuższą liczbę np coś po przecinku się pojawi to się nie rozjedzie?


@bn1776: Do moich zastosowań mi to wystarczy, bo zwykle liczby różnią się od siebie o mniej niż rząd wielkości.

Oba sposoby są czasochłonne, przy czym i tak lepsze niż liczyć i wpisywać ręcznie xd