Wpis z mikrobloga

Uzupełniałem sobie rubryczki w excelu i uwaga - dzisiejszy występ Hubera był najsłabszym w lidze w tym sezonie co tylko pokazuje na jakim poziomie Norbert w tej kampanii operuje. Wiem jednak, że to tylko rubryczki, a po szybkiej analizie miewał gorsze mecze w ataku, ale tutaj zabrakło Huberowi czegoś w innych elementach. Oczywiście - as kończący mecz to coś, ale z kolei w bloku był elektryczny i trochę było przy nim złych odbić.

A co do samego meczu to cieszy, że w meczu na szczycie naszych zmienników w ataku reprezentacji w końcu coś pokazał Muzaj. Może to jest już przesada, ale nadal wierzę, że Muzaj może nieźle pograć w naszej reprezentacji. Kaczmarek jest oczywiście stabilniejszy i z reguły lepszy w trudnych momentach - dzisiaj akurat tego nie widziałem.

Rywalizacja też dotyczyła naszych reprezentacyjnych rozgrywających. Miałem wrażenie, że Drzyzga miał dzisiaj dobrą formę i pokazywał to na środku i na prawym skrzydle. Kompletnie z kolei nie chodziło lewe skrzydło, a wszelkie próby przyspieszenia kończyły się zdziwieniem przyjmujących, że to wraca od bloku. Janusz grał lepiej na skrzydłach, ale dużo słabiej na środku i gdzieś summa summarum wychodzą obaj na remis. W kontekście naszej reprezentacji nie powinniśmy się jednak kompletnie zastanawiać. Zadecydował sezon i myślę, że Janusz to już nominalna jedynka, a poprowadzony przez niego tiebreak mnie przy tym utwierdził.

Ahh czuje, że już blisko playoffy, bo jakoś mi wróciła wena do pisania, którą nie ukrywam utraciłem.
#siatkowka #siatkaspam
  • 6
@vasos: Mnie interesuje jedna rzecz - czy Janusz sam wpadł na pomysł, żeby odmorozić źle grającego Hubera w końcówce tie breaka, czy to była podpowiedź od Cretu.
Czasem mam wrażenie, że przy gorszym przyjęciu można czytać Janusza jak otwartą książkę. Dlatego bardziej podoba mi się Firlej.
@groman43: Zdecydowanie Firlej wydaje się być bardziej niekonwencjonalnym rozgrywającym, jak się na niego patrzy to widać te nutkę nonszalancji i odwagi, która jest bardzo pożądana na tej pozycji i jest kluczowa w ważnych momentach gry. Wystarczy przypomnieć sobie nasz bolesny ćwierćfinał IO i grę Drzyzgi vs Brizzard. Taką nonszalancją wygrywa się ważne mecze. Podobną manierę ma De Cecco, Gianneli, Marouf, Rezende czyli top świata wśród rozgrywających.
@groman43: myślę że pograć raz czy dwa środkiem to mogła być sugestia Cretu,
ale raczej mu nie powiedzial, żeby wystawic trzykrotnie. Zaimponował mi bo takie niekonwencjonalne granie nie jest popularne u nas w siatkowce.
Firlej gra ładniej od Janusza i to jest fakt. W dodatku z reguly szybciej i gra wiecej kombinacji. Janusz ma atut w postaci jakosci wystaw i dokladnosci. Jest bardzo staranny i to jest to czego chyba w
@vasos: Janusz od początku sezonu ma problemu ze skurczami.
Z tego co można zaobserwować, to jest delikatnego zdrowia. Ciekawe jak będzie funkcjonować grając non stop.
@Adzal: tak samo bylo w kadrze, on juz mial szanse zamieszac w kadrze vitala, ale z walki o igrzyska wyeliminowaly go plecy. Za czasow trefla tez mial wiele przerw. Mam nadzieje, ze teraz Cretu da mu odpoczac, a przeciez zmiennik jest solidny (Kozłowski)