Wpis z mikrobloga

Hej Mirki Mireczki Mirabelki!
Mam problem z moimi Habanero (foto 1 oraz 2 )
Zaczynają im żółknąć liście.
Nie wiem co jest nie tak bo inne odmiany radzą sobie bardzo dobrze (z wyjątkiem Jalaeno chcimeca foto3)

Czy macie pomysł co może być nie tak?

#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochopyta #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem #chilihead #chilizgobim #chili #growbox #uprawapapryczek
Parkinson - Hej Mirki Mireczki Mirabelki!
Mam problem z moimi Habanero (foto 1 oraz ...

źródło: comment_1647976810H7Iz1clYXJ7910AK7hCbob.jpg

Pobierz
  • 10
@Parkinson: 1 mocno przesuszane, po czym równie mocno przelewane. 2 mocno przelewane. 3 nie wierzę, że to zawsze stało z resztą. Zastanawia mnie też ten wykwit na wierzchu ziemi. Czym je podlewasz i co to za podłoże?
Zastanawia mnie też ten wykwit na wierzchu ziemi


@shopec: Podobnie miałem przy bardzo ostrym ataku przędziorków, po prostu odchody i martwe osobniki. Ale w tym przypadku wykluczone bo tych sadzonek już dawno by nie było albo wyglądałyby jak ta 3 przy takiej nawałnicy
1 mocno przesuszane, po czym równie mocno przelewane. 2 mocno przelewane. 3 nie wierzę, że to zawsze stało z resztą. Zastanawia mnie też ten wykwit na wierzchu ziemi. Czym je podlewasz i co to za podłoże?


@shopec: podłoże, ziemia uniwersalna do warzyw wymieszana z perlitem oraz odrobiną azofoski.
2 razy w tygodniu moczone stoją w "growboxie" więc woda paruje są dobrze doświetlone.