Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mintaa: Jak nie masz prawidłowego zakresu to robisz przysiad az nie uzyskasz prawidłowego zakresu. Może to być dowolny jego rodzaj. W tym dzisiejszym swiecie fitnessu panuje jakieś dziwne przekonanie, że coś samo się naprawi, robiąc milion zbędnych rzeczy a przy tym zaniedbując podstawy. Odpowiadając na Twoje pytanie, nie zastąpisz pod żadnym względem.
@DopeLifter sam przysiad to mogę robić do śmierci bo nic mi on nie pomoże. Nie mam mobilności zaczynając od barków by prawidłowo trzymać sztangę na plecach, nie mam mobilności w biodrach by poprawnie rotować kolana do zewnątrz itd. To nie jest takie proste że jak będę robił przysiad to nagle się poprawi. Szybciej będę miał problem z nadgarstkami i kolanami niż będę go robił poprawnie
Czy maszyną zastapię skutecznie przysiad z sztanga?


@Mintaa: jako ćwiczenia angażujące dolne partie - tak. Jako ćwiczenie będące w 100% odpowiednikiem wzorca ruchowego siadu - nie. Mimo wszystko w budowaniu pozycji i pracy nad prawidłowym zakresem ruchu w ćwiczeniu warto je robić lub jakiś jego wariant
@Mintaa: oczywiście, że zastąpisz, a znawców nie słuchaj.

Wyciskania leżąc sztangą, przysiadu ze starym na plecach czy martwego ciągu możesz w ogóle nie robić i żyć! Zależy od celu, bo te ćwiczenia są dobre do budowania siły, ale nie są niezbędne do budowania masy!

Na nogi możesz robić równie dobrze bułgary, wykroki, zakroki, leg press na maszynie, hack squat, belt squat, mnóstwo opcji jest.

Masa osób w ogóle nie wyciska na