Wpis z mikrobloga

Piotr Zychowicz (PZ): Historia realna historia dzieje się na naszych oczach , witam państwa domagaliście się Państwo tego więc spełniam wasze oczekiwania, dzisiej naszymi gośćmi będą dr. Jacek Bartosiak znany ekspert geopolityczny szef S&F. Czołem Jacku.

JB: "Cześć Piotrze, witam wszystkich Państwa"

PZ "Dodam że razem z Jackiem napisaliśmy książkę Nadchodzi trzecia wojna światowa którą państwu polecam dostępna w księgarniach" oraz Jarosław Wolski, witam Cię Jarku.

JW: "Dzień dobry Piotrze, dzień dobry Państwu"

PZ: zanim zadam pierwsze pytanie chciałbym to krótka prośba do naszych widzów spierajcie kanał historia realna to kanał niezależny działa dzięki wsparciu widzów to jeszcze raz dziękuje patronom, można nas wspierać nas w serwisie YT oraz na patronite, subskrybujcie lajkujcie filmy.

Jak ten film powstanie to 1,5 miliona wyświetleń jak nic i w sumie mam nadzieję że powstanie bo przeniesie dyskusję o wojsku do mainstreamu i zwiększy zainteresowanie społeczeństwa koniecznością zwiększenia nakładów na armię.
#wolski #ukraina #bartosiak #wojsko #rosja #wojna
Konigstiger44 - >Piotr Zychowicz (PZ): Historia realna historia dzieje się na naszych...

źródło: comment_1647960244bQu7gfEIbNMvTIVfh69csi.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Konigstiger44 Bartosiak jest bardzo dobry w skali makro geopolityki ale ANW i jego wiedza na temat wojskowości jest średnia, z drugiej strony Wolski który na geopolityce się nie zna i ją wyśmiewa. Trudno tutaj znaleźć temat takiej debaty bo obaj mówią na różne tematy, nie rozumiem na siłę szukania starcia. Chyba że o ANW, ale tam Wolski raczej zaora Bartosiaka. ANW jest szeroko krytykowana przez środowiska eksperckie a Jacek będzie bronił
  • Odpowiedz
@Amelinowy: szeroko krytykowana przez środowiska eksperckie skąd? Z polskiego MON itp. instytucji?

Pytam, bo nie jestem w temacie, a Bartosiaka i Wolskiego poznałem dosyć niedawno i chciałbym wyrobić sobie opinię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chodzi o mnie to bardziej skłaniam się ku zaufaniu amerykańskim, czy ogólnie zachodnim ekspertom, niż Polakom. Co przemawia za większą kompetencją Wolskiego?

No i wiadomo, sam czekam na debatę nt. ANW
  • Odpowiedz
Wolski który na geopolityce się nie zna i ją wyśmiewa


@Amelinowy: zrozum typie że geopolityka to nie jest żadna nauka jak fizyka czy matematyka na ktorej trzeba sie znać, to jest po prostu doktryna, w to albo sie wierzy albo nie. Szkoły polityczne są różne i geopolityka to tylko jedna z nich, nikt nie mówi że akurat ta jest prawidłowa
  • Odpowiedz
@Icon_of_sin czy ja gdziekolwiek napisałem że nie ma nic wspólnego? Muszę poprawić przelewanie myśli na tekst. Wolski jest encyklopedią danych technicznych, taktyk, zastosowania sprzętui etc. Bartosiak to czysta geopolityka w skali makro, rozgrywki między narodami. Mam nadzieję że teraz jest jaśniej. Oczywiście wojskowość jest jednym z narzędzi geopolityki.

@SidTheKid krytycznie wypowiedziały się: Klub Jagielloński, fundacja Ad Arma, popularny ostatnio Krzysztof Wojczal, na portalu dziennik zbrojny odnoszono się do poszczególnych elementów,
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski nie nazwalbym jej nauką, ale raczej też nie doktryną. Doktryna ma założenia i cele, a geopolityka stara się wyjaśnić przyczyny danych zjawisk ze względu na położenie właśnie geograficzne. Szkołą jak np. Realizm też do końca nie jest bo nie nakłada jakiś ram myślenia i złotych zasad. Jest to jakaś dziedzina wiedzy i próba jej wykorzystania w planowaniu działań. Sam problem definicyjny geopolityki jest ciekawy i rozważany akademicko od długiego już
  • Odpowiedz
nie wiem po co ci odpisuje po tak pasywno agresywnym i protekcjonalnym komentarzu


@Amelinowy: też nie wiem, geopolityka to nowe zainteresowanie debili którzy chcą wyjść na inteligentnych i na tym kapitał zbija bartosiak. To że Wolski sie na tym nie zna nie jest żadną ujmą, wystarczy że spojrzy na mape i będzie wiedział - USA jest daleko a ruscy blisko.
  • Odpowiedz