Wpis z mikrobloga

Jakie rzeczy zakupić do rozpoczęcia pierwszych przygód z drukowaniem 3D? Czysto hobbystycznie, nastawiam się na problemy, potrzeby regulacji itp..

Głównie chodzi mi o:

1. Akcesoria, narzędzia ułatwiające prace - np. środki do czyszczenia, odtłuszczania stołu, szpachelki, szczotki.
2. Filamenty - z jakiej strony internetowej i jakich firm kupić pierwsze dwie rolki czegoś prostego? Zależy mi na PLA + czymś trochę solidniejszym ale nie aż tak trudnym na początek. Zamkniętej komory nie mam więc ABS odpada.
3. Słyszałem coś jeszcze o dyszach, że warto mieć na zapas?

Drukarka to będzie Artillery Sidewinder X2. Pytałem o nią jakiś czas temu i niektórzy odradzali jednak więcej było opinii pozytywnych. Zobaczymy.

#druk3d
  • 6
Jakie rzeczy zakupić do rozpoczęcia pierwszych przygód z drukowaniem 3D? Czysto hobbystycznie, nastawiam się na problemy, potrzeby


@Vojak:

pol litra wodki ;)

Filamenty - z jakiej strony internetowej


@Vojak:

allegro :))

i jakich firm


@Vojak:

szukasz filamentu za 80-100 zeta/kg - bedzie OK, a przynajmniej bedziesz miec pewnosc, ze problemem nie jest sam filament tylko drukarka, albo nie daj boze, operator :)
@Vojak: izopropyl 99%, cążki do obcinania filamentu, filament osobiście polecam PLA Fiberlogy (mają 850g więc wychodzi więcej za kg) i Spectrum, Plast Spaw kiedyś próbkę przerobiłem i była ok
(Ciekawostka, zwykły PLA wytrzymuje ~60°, matowy od Spectrum niby 80 - druknę uchwyt do samochodu, zobaczymy)
Owsaid i akcesoria_RC, u tych dwóch na allegro filament kupowałem i zawsze bez problemu ekspresowo wysyłają +próbki
Na Aliexpress Trianglelab może jakieś dysze na