Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ktoś coś może powiedzieć o dyskopatii a robieniem martwego ciągu? Zacząłem rehabilitację, chciałbym sobie powoli wrócić na siłownię i robić plan fbw, ale nie #!$%@?ć ciężaru agresywnie, tylko ćwiczyć mobilność również aby walczyć z bólem - mam hiperlordoze, fizjoterapeutka zaleciła rozciąganie i wzmacnianie pośladków i brzucha. Czy Martwy ciąg rumunski na stosunkowo niskim ciężarze zaszkodzi, czy wręcz przeciwnie, rozciągnie trochę lędźwie?
#silownia
  • 4
  • Odpowiedz
@BeDoEl: Mi fizjoterapeuta kategorycznie zabronił robienia martwych ciągów przy dyskopatii. Może ktoś ma jakiś pomysł czym je zastąpić w planie treningowym. Przysiadów ze sztangą również nie powinieneś robić .
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uzin: chciałem sobie kupić buty z podbiciem i nie siadać bardzo nisko póki nie wyrobię sobie mobilności
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BeDoEl: ja w trakcie rehabu nawet nie bylem w stanie robic ciagow, good morningow, swingow nic, bo zaczynalo bolec. Stan silnego bolu, ktory wymagal ponownej wizyty u fizjo, pojawil sie sciaganiu talerzy ze sztangi.
Po kilku m-cach robilem juz ciagi i siady na 70% starego maksa, jakkolwiek dyskomfort czasami nadal sie pojawia w tamtym miejscu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hesuss: wiem, tego się obawiam. Mnie potrafiło jebnac jak zamiatałem podłogę w pracy jedna ręka, a druga wyciągnąłem żeby odsunąć kabel z ziemii xD
Błąd polegał na tym, że cisnalem od maja przez pół roku na hurra, na każdym treningu starałem się coś dołożyć objętościowo, nie rozciągałem się wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°) a przynajmniej nie te najważniejsze partie, rozgrzewalem się od przysiadów z jakimś śmiesznym 70kg
  • Odpowiedz