Wpis z mikrobloga

@asasello: kurcze, nie jestem pewny... A dotknij językiem i napisz jaki ma smak, to będzie wiadomo.

A tak na serio, to jeśli schnie od grudnia, a pomieszczenie nie było wietrzone i była niska temperatura to tak, może to być grzyb.
  • Odpowiedz
@asasello: tak to jest grzyb. U mnie przy budowie domu tez wyszedl, gorzej niz u ciebie. Mialem robione tynki w grudniu a jeszcze reku nie dzialalo. Wzialem mykologa na budowe zeby scignac wykonawce i polecil mi srodki na zawierajace czwartorzędowe związki amonowe np. tytan antygrzyb.
  • Odpowiedz
@asasello: trzeba zacząć suszyć, wstawić osuszacze i wtedy pozbędziesz się wilgoci co spowoduję że grzyb niebędzie miał warunków do rozwoju. Jeśli nie chcesz suszyć to chociaż wietrzyć intensywnie należy. Sprawdź dach bo tam może być gorzej.
  • Odpowiedz
@asasello: Tak, zagrzybiło. Zima to nie jest dobra pora na tynki, szczególnie gipsowe. Mi ekipa powiedziała od razu że gipsowe mogą pleśnieć nawet latem jak pomieszczenia mają zbyt słabą wymianę powietrza.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcin-el-mops: @01101010_01100001: wstawiłem osuszacz przemysłowy, taki na 50l/d. Ale jego wydajność mocno odbiega od tego co w tabliczce znamionowej. No ale to pewnie jest prawdziwe w pewnym zakresie temperatur i wilgotności. Wietrzyć nie mogę, same fixy mam w domu. Tyle co w ciągu dnia, jak jestem na budowie. Ciężko zostawić budowę otwartą całą dobę ( ͡° ʖ̯ ͡°). Mam trzy takie pomieszczenia, gdzie dwa
  • Odpowiedz
@asasello: Nie planowałeś jakoś niedługo kupić rekuperator? Mógłbyś to przyspieszyć, rozciągnąć rury tymczasowo i wymieniać powietrze.
Mam nadzieje że chociaż na zewnątrz nie ma styropianu.
  • Odpowiedz