Wpis z mikrobloga

@asasello: kurcze, nie jestem pewny... A dotknij językiem i napisz jaki ma smak, to będzie wiadomo.

A tak na serio, to jeśli schnie od grudnia, a pomieszczenie nie było wietrzone i była niska temperatura to tak, może to być grzyb.
@asasello: tak to jest grzyb. U mnie przy budowie domu tez wyszedl, gorzej niz u ciebie. Mialem robione tynki w grudniu a jeszcze reku nie dzialalo. Wzialem mykologa na budowe zeby scignac wykonawce i polecil mi srodki na zawierajace czwartorzędowe związki amonowe np. tytan antygrzyb.
@asasello: trzeba zacząć suszyć, wstawić osuszacze i wtedy pozbędziesz się wilgoci co spowoduję że grzyb niebędzie miał warunków do rozwoju. Jeśli nie chcesz suszyć to chociaż wietrzyć intensywnie należy. Sprawdź dach bo tam może być gorzej.
@asasello: Tak, zagrzybiło. Zima to nie jest dobra pora na tynki, szczególnie gipsowe. Mi ekipa powiedziała od razu że gipsowe mogą pleśnieć nawet latem jak pomieszczenia mają zbyt słabą wymianę powietrza.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcin-el-mops: @01101010_01100001: wstawiłem osuszacz przemysłowy, taki na 50l/d. Ale jego wydajność mocno odbiega od tego co w tabliczce znamionowej. No ale to pewnie jest prawdziwe w pewnym zakresie temperatur i wilgotności. Wietrzyć nie mogę, same fixy mam w domu. Tyle co w ciągu dnia, jak jestem na budowie. Ciężko zostawić budowę otwartą całą dobę ( ͡° ʖ̯ ͡°). Mam trzy takie pomieszczenia, gdzie dwa od północy