Wpis z mikrobloga

Może pytanie już było, ale nie mogę znaleźć: Co dzieje się z żołnierzem podczas mobilizacji który nigdy nie był w wojsku? Czy to wyglada tak jak wszyscy smieszkują typu „idziesz na front z kalachem i walczysz” czy raczej wcielają takiego do jakichś logistyk, noszenie amunicji itp? Ciężko mi sobie wyobrazić żeby ktokolwiek miał wysokie morale idąc na front po przejściu tygodniowego instruktażu z obsługi broni xd

Czy tutaj stosuje się jakies wzorce NATO? Czy może pełne pole do popisu ma tu nasz (xd) rząd?

#pytaniedoeksperta #wojna #ukraina
  • 9
@uwielbiamnalesniki: Ci co byli w wojsku tez za bardzo nie nadaja sie na front, ktos kto byl 15 lat temu w wojsku tez nie ma pojecia o strzelaniu, broni, taktyce itd, kto był w wojsku to wie jak wygladała sluzba xd
@uwielbiamnalesniki: A moim zdaniem w przypadku takiej powszechnej mobilizacji i wojny, która toczyłaby się u nas w kraju to byłoby różnie i zależnie od sytuacji.

Przykład z Ukrainy pokazuje, że pewnie nie byłby to taka szybka wojna więc część ludzi z powszechnej mobilizacji zdążyłaby przejść przynajmniej podstawowe szkolenie z obsługi broni, może jakiejś krótkiej taktyki bojowej, zachowania się czy czymś takim.
Generalnie mam wrażenie, że i tak w czasie takiej totalnej