Wpis z mikrobloga

@decentralizacja: weź najpierw na Ukrainie w obecnym stanie wpłać miliony do banku, kup za nie BTC, licz że kurs nie spadnie zanim wyjedziesz, a później wypłać je w innym kraju (miliony) omijając podatek. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Równie dobrze co w BTC mogła je trzymać na koncie
@decentralizacja: weź najpierw na Ukrainie w obecnym stanie wpłać miliony do banku,

a to trzeba było kupować wcześniej - od dawna mówimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kup za nie BTC

kilka milionów to nie jakaś niewiarygodna kwota, ale pewnie lepiej rozłożyć na kilka dni

licz że kurs nie spadnie zanim wyjedziesz,

tak samo może iść w górę

a później wypłać je w innym kraju (miliony) omijając podatek.
@Atreyu: ale widzisz, fakty przeczą Twojej opinii- kasę jej odebrali, a gdyby miała w BTC, to by nie odebrali- różnice kursowe, podatki są w tej sytuacji ze tak powiem drugorzędnym problemem.
@Obruni: gdyby miała je na koncie, lub w jakiejkolwiek innej nie fizycznej formie to też by nie odebrali

Tylko z lewą dużą kasą nie jest tak prosto, nawet jak chce się iść w krypto. Są mechanizmy przeciwko praniu brudnych pieniędzy

To samo tylko x10 i już masz bańkę.


@decentralizacja: w jej wypadku jak dobrze liczę musiała by "jechać" do tego kantoru w przybliżeniu 120 razy, abstrakcja

Po dzisiejszym kursie to
@Atreyu: to że w pupie byłeś i tyle samo widziałeś, to nie znaczy że inni też ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak nie wiesz że tacy bogaci ludzie znają inne wpływowe (albo po prostu ogarnięte) osoby to nie mamy o czym tu rozmawiać.

gdzie

wszędzie. Nawet na zlotach Bitcoina spora część publiki ma majątek.
wszędzie. Nawet na zlotach Bitcoina spora część publiki ma majątek.


@decentralizacja: no tak, oligarcha pojedzie na zlot Bitcoina wyrabiać sobie kontakty

Dobrze dobrałeś awatar, pasuje do tego co piszesz ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Atreyu: Na koncie w Ukrainie? Poważnie uważasz, że w obecnej sytuacji trzymanie tam grubej kasy, to dobry pomysł? Wbrew powszechnej opinii, wyplata BTC ,nie jest żadnym problemem, na pełnym legalu wypłacasz na konto, w większości krajów UE płacisz ok. 15-20% podatku i tyle. Jeśli chcesz minąć podatek optymalizacja wygląda identycznie jak z zyskami z giełdy, to nie problem, (raje podatkowe) dodatkowo np w Portugalii, niektórych landach niemieckich, jeśli posiadasz krypto ponad
Na koncie w Ukrainie?


@Obruni: ja mieszkam w UK, a mam konta w wielu krajach. Myślę że oligarchowie posiadają takie tym bardziej

Problemem są duże przepływy kapitałowe, gdzie dużych kwot nie ukryjesz, a setek milionów złotych nie wypłacisz sobie w BTC w kantorze. Jeżeli pieniądze były lewe, a pewnie były, to krypto wcale nie jest uniwersalnym lekarstwem

Inaczej BTC byłby idealną pralnią brudnych pieniędzy. Spoiler: nie jest (i nie będzie)
@Atreyu: kurde mam wrażenie, ze na sile bronisz swoich tez. Wypłaty i przesył dużych kwot jest monitorowany przez system bankowy i tutaj jest problem. Wyobrażasz sobie, ze dziewczyna przeleje 100m$ z Ukrainy i wypłaci w HSBC w Brixton? Różnica jest taka, ze kasa na koncie jest w rekach systemu bankowego (dlatego próbowała wywieźć gotówkę) a kasę w bitcoinie masz na komórce, albo kartce papieru z 24 słowami i nikt Ci jej
a kasę w bitcoinie masz na komórce, albo kartce papieru z 24 słowami i nikt Ci jej nie zajmie, możesz wypłacać w całości, albo po trochę w dowolnym miejscu na świecie i nikt prócz Ciebie nie ma do konta BTC dostępu.


@Obruni: fajnie że tłumaczysz mi jak działa BitCoin, mimo że jestem zarówno górnikiem jak i swoją emeryturę trzymam w zakupionych BTC

Natomiast jestem przede wszystkim realistą: BitCoin nie jest dobrym
ale krypto jak najbardziej


@WhiskeyIHaze: 100 milionów złotych wpłacone w alty, shitcony czy memcoiny brzmi jak typowa wykopowa porada inwestycyjna tj. interes życia w który nie ma opcji żeby coś poszło "nie tak"