Wpis z mikrobloga

Potrzebuje kupić router do małego biura - mój aktualny (archer c80) nie domaga, gdy podłączę więcej niż 12 urządzeń. Będę potrzebował obsłużyć nawet do 50 urządzeń. Czy system mesh się nada do takiego czegoś czym muszę już kombinować ze switchami? Szukałem rozwiązania w necie ale wszędzie każdy router to opis jaki on jest super bez informacji, ile jest w stanie uciągnąć. Jakieś rady?

#siecikomputerowe #sieci #router
  • 4
@emeryt112: Wiecej urzadzen po czym, po kablu, po wifi? Co to znaczy nie wymaga, moze masz problem w sieci (jakies torrenty, malware)?

Ludzie kupuja mesh zeby zwiekszyc zasieg co mozesz zrobic kupujac normalny router, podlaczajac go po kablu po lan do pierwszego (na drugim wylacz dhcp i ustaw wolny adres), dajac jakas inna nazwe sieci zeby wybrac gdzie sie podlaczasz po wifi.

Napisz konkretnie z czym jest problem, z wifi, z
@krzywy_kanister: Po wifi. Problem objawia się tym, że jak chce połączyć 13 urządzenie to się nie da. Nie mogę nawet wbić na panel admina routera.

Czyli sugerujesz dodać jeszcze jeden router? Chciałbym aby sieć przełączyła się automatycznie i nie śmigały routery na różnych nazwach
@emeryt112: Po pierwsze standard WiFi nie został opracowany do masowego podłączania urządzeń bezprzewodowych. Przynajmniej obowiązujące standardy A/B/G/N/AC nie są w stanie obsługiwać takiej ilości urządzeń jak 50 sztuk efektywnie. Dopiero AX ma mieć taką możliwość - ale... wszystkie urządzenia musiałyby być zgodne z AX co przez najbliższe 10 lat będzie niewykonalne. Jak masz potrzebę podłączyć 50 urządzeń to zainteresuj się zrobieniem porządnej sieci LAN + dodaniem Access Pointów które podzielą Ci