Wpis z mikrobloga

Jak to jest z bibliografia w pracy licencjackiej? Czy jeśli chce w którymś podrozdziale omówić badania nad danym zagadnieniem i natrafie na artykuł zbiorczy o badaniach na ten temat to mogę je opisać na podstawie tego artykułu, i w bibliografii podać tylko ten artykuł, czy muszę przeszukiwać bibliografię tego artykułu i źródło do każdego badania podawać oddzielne?
#studbaza #pytanie #pracalicencjacka
  • 5
  • Odpowiedz
@Daqnny: Ogólnie powinieneś wpisać do bibliografii to, z czego korzystałeś, czyli w tym przypadku ten jeden artykuł. Ale jeśli bardzo chcesz wzbogacić sobie tę bibliografię to możesz trochę nagiąć rzeczywistość i dopisać pozycje z przypisów tego artykułu xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Daqnny: ja daje odniesienie do artykułu typu review jesli zdanie ktore piszę jest bardzo szerokie. Jesli potwierdzam jedną konkretną informację, a znalazlem ja akurat w takiej przeglądowce, ktora wziela ja z jakiegos oryginalnego artykułu, to czytam i linkuje oryginalny artykuł.
  • Odpowiedz
@Daqnny: Nie ma sensu wspominać źródeł do których się nie odnosiłeś bezpośrednio. Jeśli to o czym piszesz jest w tej pracy zbiorczej to zamieść tylko ją. Taka prosta zasada to robić odniesienia tylko do papierów które sam musiałeś czytać aby coś napisać.
  • Odpowiedz
@Daqnny: @melquiades: @Bejro: no tak. wtedy pojawia się pytanie, co to za sens cytować czyjś artykuł/wypowiedź na dany temat, jeśli chodzi nam o sens ze źródła, a nie o czyjąś opinie na ten temat. a jeśli jest to powielanie tego samego, to czy nie należałoby sięgnąć do źródła i napisać autora danego tekstu/fragmentu? Mnie zawsze uczono, że należy sięgać do źródła. tak samo(już #!$%@?ąc od sensowności cydowania wikipedii) można
  • Odpowiedz