Wpis z mikrobloga

Polak idzie na bezpłatne studia, Ukraińcowi również oferuje się taką samą możliwość

Prawaki: hurr, durrrr, PRZYWILEJE DLA UKRÓW!!!!


@Normie_Lurker: NIe Twierdze ze to zle ze sie umozliwia bezplatne studiowanie rowniez ukraincom. Ale Twoj wpis jest tak debilny ze az ciezko skomentowac. Ale dam rade.

A dotarlo do Ciebie ze przez to ze jest polakiem i jego rodzice placa podatki (albo i nie placa) to zgodnie z polskim prawem ma
  • Odpowiedz
bstawiam, że wykształcenie takiego medyka, któty potem będzie pracował w służbie zdrowia, zwróci się po stokroć społeczeństwu w przyszłości


@Normie_Lurker: dasz sobie reke uciac ze w POLSKIEJ sluzbie zdrowia?
Bo ja bym jednak wolal nie byc bez reki.

Jeszcze raz - ja nie mam z tym problemu ze sobie studiuje ktos z zagranicy. Polacy tez za granica
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker: Artykuł jest sprzed pięciu lat. Tak było dotychczas, dlatego mieliśmy takie sytuacje jak na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie pierwsze miejsca zajmowali sami Ukraińcy z wynikami 100%. Co więcej, doprowadza to do absurdalnych sytuacji, gdzie prawo lub administrację studiują Ukraińcy, nie rozumiejący języka polskiego. Teraz nie będzie dotacji, a cała ich nauka zostanie sfinansowana ze środków Ministerstwa - czyli z naszych podatków. Jeśli oni nie włożyli ani złotówki
  • Odpowiedz
@Priya: @gorzki99: Macie wprost napisane, że ta sprawa dotyczy studentów medycyny, którzy uczyli się na ukraińskich uczelniach, a obecnie nie mogą, bo w ich kraju jest wojna, a ich niektóre z uczelni zostały wprost zbombardowane. Co jest złego w tym, że ktoś dokończy studia w Polsce, bo został mu na przykład niecały rok na ukończenie swojego toku studiów?

Uczelnie w Polsce są bezpłatne, a płacą za semestr osoby,
  • Odpowiedz
@gorzki99: nie wiem co wnosi obcokrajowiec, nie pomyślałeś o podatkach i składkach?

Z danych ZUS wynika, że w czerwcu tego roku liczba ubezpieczonych cudzoziemców wyniosła 818,8 tys. i wzrosła w stosunku do lutego 2020 r. o 148,6 tys., a w stosunku do maja 2021 r. – o 22,0 tys. Największy wzrost w stosunku do maja br. odnotowano w przypadku obywateli Ukrainy – o 16,9 tys.

Najwięcej cudzoziemców zgłoszonych do ZUS
  • Odpowiedz
Co jest złego w tym, że ktoś dokończy studia w Polsce, bo został mu na przykład niecały rok na ukończenie swojego toku studiów?

Uczelnie w Polsce są bezpłatne, a płacą za semestr osoby, które chcą studiować zaocznie. Więc porównywanie tych dwóch spraw to czysta manipulacja


@Normie_Lurker: Serio mam trzeci raz pisac to samo? Dobra - trzeci ale ostatni.
Wiec - mnie nie przeszkadza ze obcokrajowiec studiuje w polsce. Ja sie odnosze do Twojego
  • Odpowiedz
nie wiem co wnosi obcokrajowiec, nie pomyślałeś o podatkach i składkach?


@sobiera: NIe zrozumielismy sie wiec wyjasnie.

Ile podatkow i skladek zaplacil 20 letni polak idacy na "darmowe" studia?
No nie zaplacil. Zaplacili
  • Odpowiedz