Wpis z mikrobloga

Wszystkich plusujących zawołam dokładnie za miesiąc 20 kwietnia i sprawdzimy kto miał racje.

Ja obstawiam przegraną Ukrainy:
- Odcięcie szlaków komunikacyjnych z PL.
- Oblężenie Kijowa,
- Charków, Sumy, Połtawa, Dniepr, Mikołajów padną.
- Pozostałych wezmą głodem.
- NATO zrobi nic.

Swoje prognozy możecie pisać w komentarzach.

#ukraina #wojna #geopolityka
  • 203
@OMGWTFBBQ co ty stary, nie ma szans żeby jaki kolwiek macdonald się otworzył po przejęciu przez rząd ich placówek.
Minie wiele lat zanim wszystkie firmy wrócą w pełnej formie.

Chociaż kto wie, może pieniądze wygrają i wszystko wrócić po zakończeniu wojny
@elon_w_zbozu: Będzie jakies rozwiązanie pośrednie. Wujek Władek zniknie, albo jakoś dziwnie z tego wyjdzie, Ukraina zostanie okrojona. Prezydent tut. Trzeba będzie zrobić drugi plan Marshala.
@elon_w_zbozu:
1. Ukraina walczy dzielnie przez kilka tygodni, jednak w końcu upada.
2. Podpisany zostaje rozejm: okrojenie terytorium, część wschodnia w tym DRL i ŁRL do FR, część zachodnia zdemilitaryzowana.
3. W Polsce po mickiewiczowskim zrywie przychodzi kac.
4. Coraz trudniej o miejsca w żłobkach i w przedszkolach, kolejki do specjalistów wydłużone o kilka miesięcy.
5. Totalna katastrofa na rynku mieszkaniowym. Rządowy program Flipper+ sprawił że tylko frajer nie wynajmuje mieszkania
@Sin-: kolejna wojna będzie... na terytorium Ukrainy, ponieważ teraz zabiorą im wschód Ługańsk/Donieck/Mariupol/Charków/Zaporoże a na pewno elektrownie atomową, no i oficjalnie Krym, dopóki nie będzie miała Rosja tego jako gwarancję to nawet nie zasiądą do prawdziwych rozmów pokojowych.
Rosja powoli robi postęp ale nie zajmuje Kijowa, prezydent tut. Dochodzi do zawieszenia broni, Ukraina obiecuje nie dołączyć do NATO i UE, Putin byc moze zostaje zabity
@elon_w_zbozu:

- Ruscy ani Białorusini nigdy nie postawiają swojej stopy w Zachodniej Ukrainie.
- Rosjanie próbują punktowych, zastraszająćych uderzeń na zachodzie lecze nie mają wystarczających środków, żeby zatrzymać dopływ zaopatrzenia na Ukrainie.
- Mariupol pada, a Ruscy nadal notują pełzające postępy na wschodzie i południowym wschodzie
- Siły wycofane z Donbasu wzmacniają obronę Zaporoża, Dnipro i Połtawy.
- Południowy front zostaje zablokowany na Dnieprze i w Chersoniu.
- Nigdy nie dochodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@elon_w_zbozu: No to pragmatycznie
-Wojna spowolni, ale ruskie ostatecznie wezmą Ukrainę na wyniszczenie
-Wschód do Dniepru idzie do ruskich
-Putler ostatecznie rezygnuje z dalszego natarcia ze względu na smród, który mu się ciągnie przez tą wojnę, a przez który nie może sobie kolaborować z zachodem
-Zachód Ukrainy zostaje niezdobyty
-UE i NATO nie angażują się ponad dostarczanie amunicji, bo i nie ma po co.
-Miliony uchodźców przyjeżdżają do Polski
-Gospodarka Polski
@ikar998: Oczywiście. Zgadzam się. Tylko ten mój tekst był kontynuacją rozmów z tym mirkiem. A scenariusz przedstawiony na początku był taki, że JEŚLI Rosja wygrałaby jakimś cudem na Ukrainie to następna wojna będzie wyglądać tak i tak :) A z tym co zabierze Moskwa to zobaczymy aczkolwiek odbicie Doniecka i Ługańska wymagałoby olbrzymiej armii.

@Dutch xD. Ale Ciebie zabolało z tą konfederacją i ruskimi trollami. Ciekawe czemu ( ͡° ͜
Pobierz
źródło: comment_1647781164ZA0iYAnxASBidoT8J0cPj4.jpg
@elon_w_zbozu: Ja obstawiam Odcięcie terenów wschodniej i południowej Ukrainy i wieczny impas.
Obie strony mają dalej po 80% sił.
To co piszesz to jeszcze nie przegrana. Wszystko się zgadza poza pierwszym punktem.
Miasta co wymieniłeś może padną a Kijów będzie oblężony co nic nie zmieni w sytuacji. Bo dalej będą potrzebować dużych sił do okupacji tych miast.
@ikar998: spoko luz. Na początku liczyłam na bardziej optymistyczny scenariusz, że w ogóle Ukraina wypchnie ruskich całkiem ale kurczę nie przemyślałam tego za mocno. Ciężko będzie odbić niektóre rejony bez olbrzymich nakładów i ciężkiego sprzętu a to wszystko jest teraz zużywane do działań defensywnych i te wojska nie są w stanie prowadzić kontrofensywy pomimo przewagi liczebnej. Mam nadzieję, że uda się ocalić spichlerz Europy oraz zaplecze przemysłowe.
Ale jednocześnie mój optymizm
@Sin-: Jedyne co może Ukrainie pozwolić odbić regiony to zwolnienie zachodnich wojsk z rejonów, które nie są teraz atakowane, dlatego właśnie ten pomysł misji "pokojowej do Lwowa", która zabezpieczałaby zachód Ukrainy i pozwoliła Ukraińskim wojskom stacjonującym tutaj ruszyć w głąb kraju, na ten moment są związani przez granice z Białorusią, która nie musi nic robić tylko ustawić wojska 20-30 km od granicy Ukraińskiej i w ten sposób angażować ich siły zbrojne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elon_w_zbozu: NATO nie ingeruje militarnie, bo Ukraina nie należy do NATO. Jakby NATO zaatakowało Rosję, to mielibyśmy wojnę światową. Tego nikt nie chce.
Ale gadanie, że NATO nie zrobiło nic, to trochę bluźnierstwo.
@ikar998: No tak bo wtedy Putin musiałby się zastanowić czy chce ryzykować uderzenie w NATO. A wiesz może ile obecnie Państw popiera ten pomysł? I w ogóle dlaczego ten pomysł został podany tak "publicznie" do wiadomości?
Bo to trochę osłabia działania (coś jak z tymi samolotami). Uważam, że zdecydowanie lepiej się pracuje w ciszy zostawiając wrogowi jak najmniej czasu do podjęcia działań. Ten czas działałby na korzyść Ukrainy i mogłaby tak