Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do pomysłu PO o obowiązkowym szkoleniu wojskowym dla mężczyzn po 18 roku życia, proponuje, aby obowiązkowe szkolenie oraz służba dotyczyła także kobiet.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1120505%2Ckongres-po-bezpieczna-polska-potrzebne-powszechne-szkolenie-wojskowe.html

Niech dziewczyny uczą się obsługi broni i taktyki wojennej, w ramach równouprawnienia powinniśmy mieć takie same prawi i obowiązki.

Przy okazji takich ćwiczeń będzie można zrobić fajne zdjęcia na insta, tak jak robią to dziewczyny w Izraelu, Polki nie powinny być gorsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojsko #polska #rozowepaski
#wojna
tomosano - W nawiązaniu do pomysłu PO o obowiązkowym szkoleniu wojskowym dla mężczyzn...

źródło: comment_1647729528O0Rlx64feqGBrMAXboZII2.jpg

Pobierz

Czy jesteś za obowiązkowym szkoleniem wojskowym dla kobiet?

  • Tak 85.7% (1209)
  • Nie 11.8% (166)
  • Nie wiem 2.6% (36)

Oddanych głosów: 1411

  • 40
  • Odpowiedz
  • 0
@tomosano Już widzę jak z moim #azs by mnie ubrali w mundur z jakiegoś pewnie gówno poliestru i bym skórę do krwi rozdrapał. Zajebisty pożytek by ze mnie był xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomosano: bardziej jestem za dobrowolnym dla każdego (bo to też przyniosło by dużo chętnych w obecnej sytuacji), ale jak już obowiązkowego to dla każdego. Co to ma być za równość, że mężczyzna będzie wiedział jak się bronić, obsługiwać broń, leczyć, a kobieta nie?
  • Odpowiedz
@WrzeCiOna: obowiązkowa lekcja z pedagogiki to chyba dla wszystkich, bo chyba nie zakładasz, że kobiety mają w tym zakresie naturalną wiedzę? Bo z obserwacji to mogę Ci powiedzieć z całą stanowczością - nie, nie mają. Wszystkim by się przydały takie lekcje.
  • Odpowiedz
@WrzeCiOna: napisałaś o obowiązkowych lekcjach pedagogiki dla niebieskich dla równowagi, co sugeruje, że kobietom to z jakiegoś powodu niepotrzebne. Dobór słów ważna rzecz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak Cię uderzył symetryzm argumentacji, że postanowiłaś go zaognić w irracjonalny sposób. No zdarza się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WrzeCiOna: rzeczy, które nie były dla nich dostępne, czyli jakie? Bo ja sobie nie przypominam czegoś takiego w ostatnim czasie, chyba, że się odwołujesz do dekad wstecz, ale jaki to ma sens w kontekście powyższej dyskusji?
  • Odpowiedz