Wpis z mikrobloga

@CebulaZjadliwa: Jak przesadzam? Każdy szary obywatel byłby w stanie ograniczyć statystyczną konsumpcje paliwa do pewnie 50-60%, szczególnie ze jest wiosna. Ale po co to robić? Lepiej zdeklarować niechęć robienia zakupów w sklepach, w których nigdy się ich nie robiło i oczywiście poinformować o tym wszystko co się da :)
@borsuk123 Chłopskiego to dobre określenie. Możliwe, że w Twoim otoczeniu ludzie wybierają się na przejażdżki autem bez celu, ale myślę, że większość jednak dojeżdża do pracy, czy jedzie zrobić zakupy.
@borsuk123: po 8pln i większość z tych 8pln trafi do budżetu Polski i Polskich spółek bo to Lotos i Orlen narzuciły ogromną marżę plus podatki i akcyzy... Cena rynkowa ropy spadła już do poziomów przed wojną i paliwo powinno kosztować 5-6pln. Ale na nas nieuczciwie zarabiają. Nie Ruskie tylko aktualnie PiSowskie pijawki.
@jbc_wszystko: Nie masz racji, był moment że ropa rzeczywiscie na rynkach kosztowała około 98 dolarów (przed wojną 92 dolary, wiec i tak spora roznica), ale teraz znowu wrocila w okolice 110 dolarów do tego nadal wysoki kurs dolara, więc po prostu nie ma prawa być tanio, mimo, że zapewne narzucona marża powinna być niższa co by troche obnizyło ceny, ale to też nie jest tak, że paliwo powinno kosztować 5 złotych
@jbc_wszystko: Może i tak. Chodziło mi o to, że społeczeństwo w żaden sposób się temu nie sprzeciwia, tankują tyle ile tankowali. @Matdz123: Staremu możesz napluć. Jak nie potrafisz przytoczyć jakichkolwiek argumentów to nie dziwie się, że za darmo na stażu pracujesz :)
@borsuk123: ja akurat tankuje mniej jak się da ale ze skąpstwa xD, nawet hulajnoge elektryczną sobie kupiłem. Ale niestety mimo że przez Covid siedziałem 2 lata na HO to zarząd januszy standardowo musi swojej trzody doglądać i nie da im się przetłumaczyć, że nie chcesz jeździć do biura a robota jest i tak na HO zrobiona i wymusza powrót od kwietnia, więc albo będę palił ruską ropę (nawet jakbym komunikacja miał
@borsuk123: ciężko mi znaleźć inną robotę gdzie tak dobrze będą mi płacić(konkurencja oferuje około 20% mniej) i mieć dodatkowo HO lub być chcoiaz bliżej, ale szukam.
Niestety to nie branża IT więc nie przebieram w ofertach jak dzik w ściółce.