Wpis z mikrobloga

@defragmentacja: też mam ekspres z tej serii. Polecam, łatwy w obsłudze, rurka czyści się sama. Czyścisz tabletkami i co jakiś czas z boku wyciągasz cały mechanizm i płuczesz pod wodą. Mam go już 3 lata i żadnych problemów.
  • Odpowiedz
@defragmentacja: Jak Ci z niego smakuje kawa to bierz. Kupisz innej firmy to te same ziarna dadzą inny produkt końcowy. Wygodniej czyścić tabletkami, to pełen automat. W starych ekspresach trzeba było wcześniej stworzyć roztwór do odkawiania i usuwania olejków z zaparzacza - tutaj nie ma to sensu.
  • Odpowiedz
@defragmentacja: Zobacz na serię Melitta cl touch F63 - w promkach bywa nawet i poniżej 2400 zł a robi dokładnie to samo co taki Siemens. Cichy i prosty w obsłudze. Mi się udało go ustrzelić poniżej 1800 ale to był fux 1:1000000 xD

Każdy ekspres ma swoje bolączki ...i większość ma te same - np "duże zużycie wody" ¯\_(ツ)_/¯

EQ.6 plus s700 to kombajn do biura albo dla częstych
  • Odpowiedz
@defragmentacja: Posiadam ten model od 2 lat, trochę głośny, trochę mały zbiornik na wodę. Sam w sobie ekspres jest duży! Przemyśl gdzie go postawisz - musisz mieć dostęp z obu stron - lewa żeby wyciągać zbiornik na wodę i prawa żeby wyciągać zaparzacz. Używam tabletek do czyszczenia i odkamieniania od Bosch/Siemens, filtrów do zbiornika wody - różnie. Czyszczenie i odkamienianie robię wtedy kiedy ekspres o tym informuje. Zaparzacz staram się
  • Odpowiedz
Smak kawy to już kwestia tego co się wsypuje a nie kwestia ekspresu - szczególnie takiego za ~3k.


@Wasz_Pan: wyżej masz podlinkowany film Hoffmanna z testem 6 automatów (i to raczej top półka, a nie po ~3k) z którego wyraźnie wynika, że są drastyczne różnice w smaku kawy między modelami
  • Odpowiedz
@kabzior: Dla smakosza kawy automat to największe zło. Każdy - nawet Jura. Tylko kolba i też nie taka za 3 stówki. James nawet to potwierdzi ¯\_(ツ)_/¯.

Ja kupiłem bo od dawna szukałem konkretnego modelu i gdyby nie mega promka pewnego dnia to pewnie do dzisiaj bym się zastanawiał... Z ekspresu jestem zadowolony i jako użytkownik polecam. Mam porównanie z Siemensem eq.6 s500 bo stoi taki u znajomego (a on
  • Odpowiedz