Wpis z mikrobloga

"Najlepszy ekspert wojskowości" Jarosław Wolski po ponad trzech tygodniach konfliktu wciąż nie zorientował się co oznaczają literki na burtach rosyjskich pojazdów. Na burcie widać wyraźne "Z" a ten pierniczy farmazony że to rejon Irpina. Przejrzałem ten jego profil na twitterze. Takich kwiatków tam jest dużo więcej. Inna wersja Bartosiaka. Paplanie bzdur albo banałów.
#ukraina #wojna
Thorkill - "Najlepszy ekspert wojskowości" Jarosław Wolski po ponad trzech tygodniach...

źródło: comment_16476197104f9nejuVblNzz1nr1YYEHX.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rosjanie przenieśli część sił z innych zgrupowań pod kijów


@Zuben: Jest dokładnie odwrotnie. Przenieśli cześć jednostek spod Kijowa na front wschodni. Wczoraj widziałem film jak Tigry Specnazu z oznaczeniem literą "O" wjeżdzają do Mariupola.
A ten film z tego screena co Wolski twierdzi że to Irpin to w rzeczywistości rejon Izium. Tutaj dokładnie: 49.106440, 37.283081
  • Odpowiedz
Przenieśli cześć jednostek spod Kijowa na front wschodni. Wczoraj widziałem film jak Tigry Specnazu z oznaczeniem literą "O" wjeżdzają do Mariupola.


@Thorkill: to te spod charkowa raczej. Tak czy siak tu też jest błąd wolskiego bo mówi od dobrze prowadzonej ofensywie na południu podczas gdy tam ruskie tracą ta samo głupio sprzęt tylko mieli szczęście że ukraińcy brone dniepru w rejonu chersonia popsuli. Idzie im tak samo jak na innych
  • Odpowiedz
to te spod charkowa raczej


@Zuben: Skoro Tigry spod Mariupola miały oznaczenie "O" to były ze zgrupowania rosyjskiego które operuje od Czernichowa do Sumy.
  • Odpowiedz
idzie im jeszcze gorze


@Zuben: No plan numer 1 był taki że ta wojna potrwa trzy dni. Trzeciego dnia mieli wjechać do Kijowa. Od północy i wschodu. Czyli zgrupowania V i O. Nie wiem czy pamiętasz z pierwszych dni wojny filmiki z pozostawionym sprzętem rosyjskim w rejonie Sumy i Czernichowa. Pełno czołgów, dział samobieżnych i ciężarowek pozostawionych na polach i poboczach drógi itp. To był efekt tego że dowódcy kolumn
  • Odpowiedz
No i nie dojechali :)


@Thorkill: coś dojechało na wschodnie przedmieścia kijowa ale raczej nie widać by to zgrupowanie mogło realnie zagrozić miastu i zdobyć browary.
  • Odpowiedz