Wpis z mikrobloga

#kuchnia #remont #pytaniedoeksperta

Mircy, abstrahując od kolorów, co myślicie o takiej kuchni? Chodzi mi o sam układ.
Pomieszczenie ok. 4x4.

Pion z wody jest w okolicach płyty indukcyjnej, muszę pociągnąć z tyłu rury pod okno. Komin wentylacyjny nad lodówką.

Zastanawiam się, czy dać piekarnik + mikrofala w słupku po lewej, czy lepiej pod płytą od razu.

Jakieś pomysły?
k__d - #kuchnia #remont #pytaniedoeksperta 

Mircy, abstrahując od kolorów, co myśl...

źródło: comment_1647594432dSt42Rf2FUHnuvcy1qGL23.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@k__d: Nie wiem czy duża szafa przy lodówce to dobry pomysł. Z jednej strony ściana, z drugiej szafa a gdzieś temperature trzeba odprowadzić. Po za tym wygląda logicznie, mam podobną :)
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Gazu nigdy nie miałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko w samochodzi.

Raczej chodzi mi o jakieś protipy, czy ten piekarnik/mikrofala w słupku nie będą za daleko i czy wszystko ma ręce i nogi. W końcu inwestycja na lata.

@Nartenlener: różowa się uparła, też wolałbym blat wydłużyć, a tę szafkę wyrzucić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@k__d: chłopie, poczytaj o trójkącie roboczym
Lodówka tam gdzie piekarnik, piekarnik tam gdzie lodówka

Kolejność jest taka: lodówka -> mycie w zlewie -> pieczenie gotowanie

Dla osoby praworęcznej ta kolejność jest od lewej do prawej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k__d: Nie, jest git raczej. Moze tak jak @Nartenlener: mowi wywal tę dużą szafę koło lodówki a w zamian daj dodatkową zabudowę na górę szafek (albo szafki do sufitu) na takie szpargały co się używa raz w roku jak zastawa stołowa, kieliszki do szampana, waza do zupy, drylownica czy krajalnica.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@k__d: tak jak wcześniej wspomniał, może być niby problem z pracą lodówki.
Dlaczego trochę nie wydłużycie blatu za zlewem i nie dosuniecie szafki z piekarnikiem do ściany? Chcecie coś tam trzymać?
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: O, w sumie to ma większy sens. Żeby nie lecieć z lodówki do mycia przez pół kuchni,

W sumie ta lodówka tak została, bo 'oryginalnie' miał być piekarnik pod płytą i bez zabudowania tam, gdzie teraz jest piekarnik.

@Czaajnik: Można przesunąć trochę w lewo, ale nie do końca do ściany, bo z tyłu pójdą rurki do grzejnika - w chwili obecnej jest pod oknem, a przenoszę go
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k__d: tak jak wcześniej wspomniał, może być niby problem z pracą lodówki.

Dlaczego trochę nie wydłużycie blatu za zlewem i nie dosuniecie szafki z piekarnikiem do ściany? Chcecie coś tam trzymać?


@Czaajnik: piekarnik tuż przy ścianie to zły pomysł
Ale dać tam słupek cargo zamiast marnować miejsce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k__d: tak, przemyśl bardzo dobrze kolejność czynności i zalecane odległości, żeby nie zostać z piękną kuchnią po której biegasz w kółko żeby ugotować najprostszą potrawę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k__d:

W sumie ta lodówka tak została, bo 'oryginalnie' miał być piekarnik pod płytą i bez zabudowania tam, gdzie teraz jest piekarnik


Zauważyłem że architekci robiący budynki zbytnio się nie przejmują urządzaniem wnętrza i lodówki potrafią lądować bardzo daleko od zlewu, bo przejmują się tylko przepisami - czyli że z dala od grzejnika.

Także zbytnio się planem od dewelopera nie sugeruj w przypadku kuchni.
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: Panie, to stuletni dom jest, tu nie było żadnego dewelopera ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten piekarnik przy ścianie złym pomysłem ze względu na problemy z obsługą i wyciąganiem potraw, czy grzaniem się, a może obiema z tych rzeczy?
  • Odpowiedz
@k__d: ja bym dał słupek z piekarnikiem obok lodówki. Wywalił ta przewalistą narożna szafke wisząca. Na tej ścianie wszystkie szafki wiszące w jednej linii do sufitu, nad lodówka też szafka. Zyskujesz więcej blatu, więcej miejsca na przechowywanie, mniej kurzu
  • Odpowiedz
Pion z wody jest w okolicach płyty indukcyjnej, muszę pociągnąć z tyłu rury pod okno.


@k__d: W takim razie masz go w dobrym miejscu. Pomyśl o logice pracy w kuchni. Najpierw masz LODÓWKĘ > wyciągasz z niej produkty na BLAT > następnie je myjesz w ZLEWIE > później przygotowujesz potrawę na BLACIE > i dopiero gotujesz na KICHENCE / w PIEKARNIKU.

Tak powinien wyglądać ciąg mebli aby kuchnia była ergonomiczna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k__d: ja bym dał słupek z piekarnikiem obok lodówki. Wywalił ta przewalistą narożna szafke wisząca. Na tej ścianie wszystkie szafki wiszące w jednej linii do sufitu, nad lodówka też szafka. Zyskujesz więcej blatu, więcej miejsca na przechowywanie, mniej kurzu


@aleja6grobnr4: nie może być lodówka wolnostojąca obok piekarnika.
Jak już wcześniej napisane, piekarnik obok zlewu jest bez sensu, więc prosta recepta to zamiana miejscami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krecik000: wszystko ok i poprawnie co opisałeś, tylko taki układ (lodówka z prawej, piekarnik płyta z lewej) jest wygodny dla osób leworęcznych. Przeoczenie budowniczego budynku albo dziadek/babcia opa był(a) leworęczny(a) i dobrze wiedzieli co robią.

Także op jak jest praworęczny to powienien mieć układ od-lewej-do-prawej, idąc od lodówki po płytę.
  • Odpowiedz