Wpis z mikrobloga

#motocykle Siema, mam pytanie czy ktoś w tym sezonie (2022) zdawał już egzamin na kat A/A2? Jak wyglada sprawa z zadaniem egzaminacyjnym „wolny slalom”? Wiem ze przejazd trzeba wykonać dwa razy. Mój instruktor od prawka (btw Pan ma 70lat) mówi, ze przy drugim wjeździe trzeba się zatrzymać i jak to przy każdym zatrzymaniu rozejrzeć. Filmy instruktażowe z ubiegłego sezonu (2021 bo takie tylko znalazłem) mówią o tym ze drugi przejazd na wolnym slalomie robimy bez zatrzymania. Jak to wkoncu jest, trzeba się zatrzymywać czy nie, bo nie wiem czy instruktor odklejony czy jak to wyglada. Sytuacja analogiczna przy omijaniu przeszkody raz z prawej raz z lewej. POOOOMOCY
  • 13
@Hubik456: nie słuchaj tych wyżej. Zdawałem we wrześniu i było z zatrzymaniem. A to jak będzie zależy od konkretnego egzaminatora bo przepis tego nie określa. Jak ci powie tak musisz zrobić.
@Hubik456: jeszcze dopisze jedna rzecz bo na filmikach tez zle to opisują. Wszędzie gadają, ze ruszanie do ósemki robisz 1m przed i najlepiej ustawić się trochę dalej od wjazdu w „bramkę”, żeby przed wjazdem w ósemkę już złapać prędkość i balans.
A taki #!$%@?.
Trafisz na egzamin i gość może ci się kazać ustawić równo z linią wjazdową. Dwa razy zdawałem i dwa razy mi tak kazali. WORD poznan.
@d3stabilizacjon: ogromne znaczenie. Startując od linii musisz od razu wejść w zakręt i ustabilizować obroty i zająć pozycje na motocyklu. Mając dodatkowe 2 metry jazdy na wprost to jest o wiele łatwiejsze, zwłaszcza na maszynie, której nie znasz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apee: ale zdaje się na maszynie na której się uczysz przecież. Moim zdaniem nie ma to różnicy gdzie zaczynasz. Sprawdzałem to osobiście - z początku faktycznie było ciężej ale po ogarnięciu tematu mogłem startować skąd popadło. Może to jedynie moje osobiste "know kow".
@d3stabilizacjon: no, ale szkoły uczą różnie a później na egzaminie jest zdziwienie. Dlatego ostrzegam OPa.
Z tymi motocyklami to tez różnie. Jest możliwość podstawienia swojego ale nie w każdej szkole. Ja uczyłem się na xj6 a zdawałem na mt07. Kompletnie inne motocykle.