Wpis z mikrobloga

@blargotron: Myślę dokładnie to samo. Wszystkie dziedziny w jakich operuje państwo wymaga wykwalifikowanych ludzi. Jeżeli nagle zabraknie urzędników, to nie będą przymusowo rekrutować wszystkich facetów, bo nie wszyscy mają najzwyczajniej w świecie wiedzę, umiejętności i kwalifikacje. Tak samo w wojsku. Zwykły facet który całe życie przesiedzial za komputerem i klepał kod będzie tylko marnował zasoby, zaopatrzenie i wyposażenie. Albo inwestycje w wojsko zostaną zwiększone i wszyscy ci którzy faktycznie chcą będą
  • Odpowiedz
@Archaniol_Gabriel: Mężczyźni są bardziej psychicznie i fizycznie przystosowani do udziału w wojnie. Kobiety zajmują się przyszłym pokoleniem narodu, a chętne walczą lub pracują. Ktoś się musi bić o wolną Ukrainę.

@blargotron: Kurde jakie proste. Wystarczy mieć armię zawodową i reszta może uciekać :D Armia radziecka lubi to.
  • Odpowiedz
@Paranoija: A jaka jest świadomość społeczna tego faktu? Super, że dowiedziałem się o takim szkoleniu, co natomiast o milionach mężczyzn, którzy o tym nie wiedzą? Są jakieś kampanie zachęcające, promujące takie szkolenia? Czemu na przykład w szkołach nie wprowadzić na jeden semestr przedmiotów przygotowujących ucznia do działania w sytuacjach kryzysowych i obsługi broni?
Faktem jest że nasze społeczeństwo jest totalnie rozbrojone przede wszystkim ze świadomości. Męska populacja i tak nie będzie
  • Odpowiedz
@gien: No co? Biedni chłopcy zginął na wojnie, to chociaż ci co przetrwają, powinni dostać po wojnie ze dwie Ukrainki do rozrodu. Trzeba przecież naprawić demografię, co?
  • Odpowiedz
Co Ty gościu #!$%@? za głupoty.


@gien: Co? Coś nie tak? Przecież jak

Mężczyźni są bardziej psychicznie i fizycznie przystosowani do udziału w wojnie. Kobiety zajmują się przyszłym pokoleniem narodu


@Fracture: To się niech tym zajmą. Przecież kobiety nie są lepsze, powinny mieć i swoje obowiązki, skoro mężczyźni muszą walczyć. Coś nie pasuje?
  • Odpowiedz
@Paranoija: Jak to działa jak pracujesz? Jak masz UoP to masz przedłużony urlop i dostajesz kasę z zakładu pracy plus to 100zł/dzień, czy samo 100zł dzień, co jest absurdem? A jak jesteś na umowie cywilno-prawnej czy JDG, to co wtedy?

Szkolenie spoko, mogę nawet zapłacić, ale najlepiej weekendy, ewentualnie w formie zajęć dziennych bez wyjazdu i bez zbędnego #!$%@? typu musztra i lizanie butów, które na wuj cywilowi.
  • Odpowiedz
@gien: Jak to nie? Ma wiele wspólnego. Trzeba ratować demografię, więc się niech przydadzą.

ha tfu na tego komedianta Zelenskiego


@trevoz: No właśnie. Komik robi show, a oklaski dostaje on. A co z biednymi chłopcami na froncie? A o nich ciszej.
  • Odpowiedz
@gien: więc niech prawo do wyjazdu obejmuje tylko niepełnoletnich oraz jednego opiekuna dziecka, niezależnie od płci. Każdy kto może się przydać zostaje - uczciwy układ bez podziału na płeć i dyskryminacji.
  • Odpowiedz
@Archaniol_Gabriel: no właśnie, to mnie najbardziej #!$%@? że to jego obywatele muszą walczyć z wrogiem, ale to on spija całą śmietankę. To o nim się robi memy, a nie o poczciwych chłopakach którzy walczą za swój kraj.

Trochę tak jak w firmach czasem jest, że jedni #!$%@?ą żeby wydać produkt, a premie dostaje CEO i zarząd.
  • Odpowiedz
Mężczyźni są bardziej psychicznie i fizycznie przystosowani do udziału w wojnie.


@gien: Hmm, czyli jak jestem przypadkiem mężczyzną, to magicznie jestem super herosem i bardziej przystosowany od wszystkich kobiet? Nawet mimo tego, że mam choroby przewlekłe w tym zaburzenia psychiczne, kiepsko widzę bez okularów i nawet jestem niższy od większości młodych kobiet teraz? To nie wiedziałem, że we mnie taka moc drzemie. Dobrze wiedzieć.
  • Odpowiedz
@gien:
Idiotyzmem jest kompletne wykluczanie istotności kobiet w przypadku wojny. Zgadzam się że na froncie kobiety nie powinny brać udziału, co nie zmienia faktu iż pielęgniarki, lekarze, kucharze są równie istotną rolą podczas wojny, co sami walczący. Na co dzień społeczeństwo działa na zasadzie "wzajemnej współpracy" i dlaczego w przypadku wojny te zasady nie mają obowiązywać? Skoro to jest coś dzięki czemu społeczeństwo się utrzymuje, a wręcz rozrasta, to dlaczego mamy
  • Odpowiedz