Wpis z mikrobloga

- wojna i pokój

- zbrodnia i kara

- bracia karamazow

- Anna Karenina

- Lolita


@Bogart: Zabawa z serii "znajdź niepasujący element" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale Idiota jest mega #!$%@?.


@smyczy: Czemu? Skąd ta opinia?

A tak przy okazji, dla każdego męczącego się z rosyjską klasyką na papierze - zalecam słuchanie audiobooków. Miałem problem ze skupieniem się czytając literaturę z okresu pozytywizmu ale lektorzy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DryfWiatrowZachodnich: no nie? Nie spolerujecie mi finału bo mimo wszystko jestem ciekawy, ale no ja pierdziele, nikt tego u mnie w rodzinie nie skończył i doskonale rozumiem, dlaczego tego nie dokończył. Zbrodnia i kara też miała takie zapędy, ale tam to były 2-3 rozdziały. Na prawie dwukrotnie mniejszej objętości. I tamten bohater też taki bardziej do lubienia, bo sam się chłop przyznał, motywacja wynikała z bycia niebezpiecznie blisko granicy skrajnej biedy,
  • Odpowiedz
@buczubuczu przeczytaj sobie Oblomowa Gonczarowa

Co do Dostojewskiego - imho nie istniał autor, który by lepiej jak on, oddawał ludzki charakter ludzi. Są dzicy, chaotycznie, emocjonalni, łamią się i wzrastają, spiskują i planują, płaczą i rządzą, brutalnie smutni i orgazmstycznie szczęśliwi, całkowicie blisko ziemi. Nie ideały rodem z Francji, nie alegoryczne postaci z USA, nie archetypy jak z południowej literatury. Wszyscy zawsze tacy brudni, tłuści, realni, skupieni na drobnostkach, a zarazem myślący
  • Odpowiedz
@buczubuczu plus biorąc pod uwagę jak krytykujesz wszystkie postsci z Braci, to dla mnie tylko uśmiechać się szeroko. Ludzie nie są ładni, ludzie z natury są zwierzęco paskudni. Jak się to zaakceptuje, to się nie ma takich odruchów wymiotnych na kreacje, które nie są pięknymi postaciami rodem z Disneya czy Marvela
  • Odpowiedz
@Hawthorne: Zgadzam się. Styl pisania Dostojewskiego, wciąga w swój magiczny świat, początkowo zwyczajny, jednak bardzo odległy. Bohaterowie z krwi i kości, nawet postacie 2 planowe są napisane tak, że nikt nie jest miałki i nijaki. Każdy ma swoją rolę do odegrania i każdy jest w niej
  • Odpowiedz
A tu? Jakieś pitu pitu, chłop niedodupcony jakiś i chybotliwy gorzej, jak kajak na 10 w Beauforcie, gdy płynie bokiem do fal, bracia nie lepsi (poza Aloszą, on się jakoś trzyma), te baby do których się ślinią jeszcze większe idiotki i już w ogóle, tak zrypane na łbie, że powinny wylądować w domu bez klamek albo iść do roboty, bo od nadmiaru wolnego czasu i braku organizacji im się we łbie #!$%@?.
  • Odpowiedz