Wpis z mikrobloga

@10ctcOV: mówiąc o sobie miałem na myśli całą reszte która czyta wykop. Bo chyba o to im chodzi żeby wszyscy tak zaczęli mówić.

Bo jak nie to po co? Żeby się solidaryzować z Ukrainą? Coś jak te słynne flagi w avatarach?
@dryndol: U nas w Zagłębiu Dąbrowskim pierwszą osobę czasowników zakończonych na 'ię' się wymawia przez 'e', czyli np kąpę, chrapę, chrupę, drapę, kopę etc.

Moja dziewczyna się kiedyś czepiała, ale już przywykła. Tak samo pełno moich kolegów Ślązaków mówi dziwnym połączeniem polskiego i śląskiego i to też spoko, bo to element tożsamości ¯\_(ツ)_/¯
@twoi_oyciec: we słowacji też nigdy nie słyszałem, a z twojej wypowiedzi wynika jakby to była najpopularniejsza forma. Mówię o tej Ukrainie dlatego, że wcześniej każdy i wszędzie pisał ''na'', ale teraz nagle wszyscy piszą ''w'' i nie wynika to z dialektu ani gwary tylko wszyscy wiemy dlaczego.

@SpalaczBenzyny: No dobra rozumiem. Ale czy to wg ciebie oznacza, że każdy może sobie pisać z dowolnymi błędami czy to stylistycznymi czy ortograficznymi?
niczego takim pisaniem nie zmienicie.


@dryndol: wykopki niczego nie zmienią, ale media, politycy i nauczyciele już tak, jeśli będą konsekwentnie przez 5 lat powtarzać "w Ukrainie". jeśli myślisz, że to nie jest oczywiste, to sam jesteś matołek
@goodgoy: przecież mówiłem o wykopkach. Czemu sugerujesz jakobym mówił o nauczycielach i politykach. Wiem, ze oni mogą to zmienić i dlatego nie odnosiłem się do nich.¯\_(ツ)_/¯