Wpis z mikrobloga

@moll: No nie wiem, pokazała mi telefon i zapytała czy to możliwe, że naprawa tego telefonu faktycznie wyjdzie 1700 zł

A że ja umiem naprawić komputer, to stwierdziła że będę idealnym rzeczoznawcą by to ocenić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kodecss: dlatego masz sprawdzić umowę xD bo stan telefonu to jedno, a teraz jest to dość popularna zabawa, że przy ratach wciskają ubezpieczenie nabytku min. od takich sytuacji.
W protokole najlepiej wtedy napisać że wypadek z udziałem osoby trzeciej, typu babcia w markecie chciała sprawdzić godzinę i jak wyjęła telefon to potrąciła ja przypadkowa inna osoba, telefon wyleciał z rąk i się rozbił
  • Odpowiedz
@kodecss: drogi telefon, nieadekwatny zupełnie do zarobków to jedna z niewielu rzeczy, które jestem w stanie zrozumieć. Zarabiam pewnie więcej niż >95% Polaków a mam telefon za 500 zł xD, buty za 300 zł, ciuchy #!$%@? z reserved, a nie z vitcaca. A patrzę janusze/sebki co zarabiają na magazynie 2500-3500 zł gruz na raty, bluza balenciaga, armani nie armani, iphone w kieszeni i się żyje xD
  • Odpowiedz
@evilbadday: xD
Ja mam samsunga galaxy A40 którego kupiłem za gówno pieniądze - ale kupiłem go tylko dlatego, że to był jedyny mały telefon w moim budżecie.

Po roku czasu, tnie się jak gówno ale zdjęcia robi spoko.

W końcu tak mnie zaczął #!$%@?ć, że wróciłem do mojego 5 letniego Xiaomi Redmi 4X (3gb ram) [ co prawda robi dużo gorsze zdjęcia] ale chodzi jak żyleta - więc to chyba raczej
  • Odpowiedz
@sikalafou: Iphony w przeciwienstwie do androidow o wiele lepiej trzymaja cene i maja znacznie dluzsza zywotnosc dzieki aktualizacjom. Jesli pomyslinsie o tym w tych kategoriach to iphone jest relatywnie tani.
  • Odpowiedz
@NexciaK: nie chce się wdawać w tą dyskusję o telefonach, jestem już duży xD, ale stary... kupujesz telefon za 5000 zł, który po 4 latach jest do kupienia za 1000 zł

Ja kupuję telefon za 1000 zł, który po 4 latach jest warty 400-500 zł.

Ty tracisz 4000 zł, ja tracę 500 zł.

Czemu wyjeżdżasz z procentami jak one nie mają tu żadnego przełożenia realia?

I dodam, że mówimy o 2
  • Odpowiedz
@Opportunist:
Nie znam się.
1. Ale mogę się założyć o rękę, że 200 zł za wymianę "szybki" w ajfonie 13 to żart.
2. Taka cena na pewno nie jest do uzyskania w "autoryzowanym" serwisie - czyli takim, w którym po naprawie usterki, dalej masz gwarancję na resztę sprzętu.
3. Taka cena to u jakiś mietków, którzy jak złożą telefon to wiele będzie pozostawiał do życzenia a zwłaszcza wodoszczelność
4. Sama szybko
  • Odpowiedz
@sikalafou: jeszcze warto dopisać o utrudnieniach w codziennym użytkowaniu iphone vs dowolny android.

Spróbuj połączyć iphona z telewizorem ot tak, spróbuj przesyłać pliki z innym kompem niż apple, kupić akcesoria, które się zużywają (kosmiczne różnice cen).

Byku, naprawdę czuję się zażenowany jak mam komuś tłumaczyć dlaczego iphone jest złym wyborem, może nie tyle złym, co cena w żaden sposób nie przekłada się na poziom ułatwienia życia.

Wybór iphone'a bardziej życie utrudnia
  • Odpowiedz
@sikalafou: Ja sie nie kloce, tylko dyskutuje. Tak samo za stary jestem za stary na bycie "fanboyem"
Moim zdaniem roznica ceny to nie 4k tylko blizej 1-1,5k
A co do systemu kwestia gustu. Uzywalem sony, huaweia i xiaomi i jednak ze sprzetu appla korzysta sie najlepiej.
A co do akcesoriow kosztuja tyle samo co inne. Dobre etui to kolo 100zl, dobry dwumetrowy przewod w oplocie to ok 80zl a sluchawki mam
  • Odpowiedz
@NexciaK: co kraj to obyczaj. Musiałoby mnie #!$%@?ć żebym dał więcej niż 10 zł za kabel 2m, albo za telefon więcej niż 1000 zł mimo, że sam zarabiam >15k. Ale na tym poprzestanę i niech każde rozejdzie się pokojowo w swoją stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz