Wpis z mikrobloga

#iphone13 Przed weekendem zmieniłem Telefon z Androidem na IPhone 13 pro i już mnie androidowcy wkurzają gadaniem o wolności androida. Nie ma co mówić ale Apple ma nowego fana ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dziękuje #samsung za opóźnione preordery #s22
  • 18
@cumpot Globalny gest wyjścia z aplikacji. Ja przeszedłem z Samsunga A50 wiec to dla mnie duży skok. Jednak żona ma samsung note 20 to mam nieco porównanie. Ogólnie bardzo dobrze przeszedłem z androida do iOS. Bateria na plus mimo ze to tylko 3000mah. Pracuje w branży sieciowej i w piątek już intensywnie go przetestowałem. Przez cały dzień ponad 6h włączonego ekranu (wifi, 5g, kilka telefonów, masę powiadomień i przeglądanie internetu) i jeszcze
@cumpot: Także płynność działania zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Android przyzwyczaił mnie do losowego zabijania aplikacji. Tutaj to nie wystepuje. Nie byłem przywiązany do jakiejś androidowej aplikacji i z aplikacji mi nic na razie nie brakuje
@cumpot: z ciekawych rzeczy: możliwość czasowego uśpienia powiadomień, możliwość utworzenia podsumowań powiadomień dla danych aplikacji, ustawiasz sobie np 2x dziennie o wybierasz np Facebook, wykop, jakiś reddit i tylko 2x dziennie dostaniesz raport z powiadomień. Jest super, pozwala być na bierząco bez ciągłych powiadomien. Coś pewnie jeszcze było tylko teraz nie przypomnę sobie
@fudzi: dzięki za rzeczową odpowiedź :) u mnie żona ma s21 i spodobał mi się dlatego zamówiłem s22+ dla siebie. Ja już prawie od 3 lat mam mi 9T. No ale z czasem pracy to faktycznie długo wytrzymał. s21 nie dałby rady. Pierwsza lepsza oferta z allegro iphone 13 wychodzi taniej niż s22+. Samsunga zamówiłeś w przedsprzedaży czy czekałeś aż trafi normalnie do sklepu?
@fudzi: a no to w takim razie pewnie firma już będzie się dogadywać z samsungiem. Właśnie dodatków mnie zainteresowałeś tym czasem pracy na baterii bo z doświadczenia żony wiem, że s21 tak średnio daje rade na cały dzień a z s22 podobno wcale nie jest lepiej.
@cumpot: No ja z baterii jestem bardzo zadowolony, przez weekend cała sobotę o niedziele zrobiłem na 1 ładowaniu prawie. Odłączając o 7 w sobotę a ładując w niedziele o 19. Dzisiaj miałem dosyć sporo powiadomień i wybudzaniem często telefon. Ponad 100 powiadomień z aplikacji monitorującej stan urządzeń sieciowych u klientów od 8 do 16
@cumpot: przed premiera s22 mówili ze bateria będzie słaba ale po premierze za dużo opinii odnośnie bardzo słabej baterii czytałem. Do tego jeszcze samsung aby zapobiec drenowanie baterii ogranicza podobno aplikacje. Po aktualizacji to wprowadzili. Słabo.. No i ja nie gram na telefonie. Twój czas pracy może się różnic
@fudzi: u mnie telefon służy do dzwonienia i komunikacji na slacku / emails, okazyjnie jakieś zdjęcia. Po Twoim opisie widzę, że korzystasz z telefonu znacznie bardziej intensywnie niż ja więc pewnie, że na baterii pociągnąłby mi jeszcze trosze dłużej