Wpis z mikrobloga

Pytanie z cyklu do wróżki, ale bardzo proszę ekspertów, specjalistów, internetowych teoretyków pasjonatów o wyjaśnienie, czy Polska może czuć się bezpiecznie względem Rosji? Jaka jest szansa, że moglibyśmy być następni po Ukrainie i po co mieliby to zrobić?

Miałem #!$%@? koszmary w nocy związane z wojną i tak mnie wzięło na rozkminy zamiast pracować od rana.

Czy te bombardowania 30 km od naszej granicy to nie jest jakiś sygnał, że trzeba zacząć się bać?

Pojawiły się doniesienia, że ruscy dogadują się z chinami w sprawie pomocy w agresji na Ukrainę. Czy NATO mogłoby się realnie przeciwstawić takim dwóm potęgom jak Rosja+Chiny?

Boje się, że w przypadku powstania takiej zbrojnej koalicji to USA przestałyby się w ogóle wpieprzać w Europę tylko pilnowaliby własnej dupy żeby tylko ich nie najechali.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Płacę plusami.

#wojna #rosja #ukraina #polska
  • 34
problemy logistyczne Rosji która jest mocno oparta na swoich liniach kolejowych nie pozwalają im wjechać głęboko w terytorium Ukrainy nawet po prawie trzech tygodniach od inwazji, atak na Polskę byłby dla nich samobójstwem i po krótkim czasie świętowalibyśmy zwycięstwo na Placu Czerwonym im. Lecha Kaczyńskiego


@Ntibazonkiza: ufff <3 wykop bawi i uczy
Rosja robi wszystko, żeby sprowokować NATO, Ukraina jest takim pobocznym celem - "my robimy co chcemy, a wy se dalej narzucajcie sankcje" - moim zdaniem tak to wygląda.


@czakkk: tylko jak zaraz świat odetnie Rosję od wszystkiego to Rosja popadnie w totalną ruinę. Tak na CHŁOPSKI ROZUM xD Tam się musi wewnętrznie coś w końcu #!$%@?ć, bo ludziom przestanie sie podobać, że żyją w skrajnej nędzy, a będzie jeszcze gorzej bo
@sikalafou to nigdy nic nie wiadomo, ale już USA straszy Chiny, że jak im pomogą, to też sankcje na nich będą, więc raczej że się połączy Rosja z Chinami to małe szanse
Ale że rakieta na Przemyśl spadnie to sama się boję, nawet i przypadkiem im się może wystrzelić
@brudne_skarpety: Przecież to jest jakieś kuriozum jakby Chiny miały pomagać w niczym nieuzasadnionej agresji rosji na niepodległe państwo w czasach kiedy w sumie żadne państwo poza jakimiś dzikusami nie bawi się w strzelanie do siebie z czołgów xD. Jaki Chiny miałyby w tym interes? Mają tą swoją prężnie funkcjonującą gospodarkę, po co #!$%@?ć USA? Przez imperialistyczne zapędy jakiegoś starego psychola?
@robertx: też tak próbuję się właśnie uspokajać, ale liczby jeżeli chodzi o ludzi i sprzęt wojskowych ruskich robią wrażenie #!$%@?. Dziwne, że w akcji tego nie widać. Wydawałoby się, że po takiej Ukrainie powinni się przejechać jak walec
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@brudne_skarpety: @sikalafou:
Żeby Was uspokoić co do rakiet spadających w Polsce, to po pierwsze takie rakiety (manewrujące i balistyczne) są bardzo precyzyjne, które rażą cele z dokładnością do kilkudziesięciu metrów, więc "przestrzelenie" o 20-30km jest mało prawdopodobne. Po drugie to te wszystkie myśliwce które krążą nad Polską i innymi krajami wschodniej flanki, nie są tylko po to żeby walczyć z ewentualnymi bombowcami/myśliwcami wroga, ale robią także (a może i przede
@sikalafou: armia chińska to wielka niewiadoma, największa dla samych Chin. Ostatni raz walczyła na początku lat 80 i generalnie zebrała wtedy od Wietnamu #!$%@? po czym wycofała się rakiem ogłaszając zwycięstwo. Ich żołnierze nie mają żadnego doświadczenia poza poligonowym a i tam wypadali przeciętnie. Chiny nie użyją armii, o ile nie będą mieli miażdżącej przewagi. A nawet pomijając to, ich doktryna to czekanie, bogacenie się i dominacja ekonomiczna.
@sikalafou: Te ich liczby są tak samo wiarygodne jak plan inwazji na Ukrainę gdzie w 72 godziny miało być po wszystkim. Bo mają najnowocześniejsze uzbrojenie (na papierze), dużo zawodowych żołnierzy (na papierze), wysokie morale (na papierze), świetny wywiad (na papierze) no i plan. Plan #!$%@? sprytny. Na papierze.
Problem w tym kolego, że papier wszystko przyjmie. Tylko papier sobie, a rzeczywistość sobie. Papieru nie należy się bać. Patrząc na to co
@sikalafou: również chętnie poczytam, ja to cały czas chodzę posrana, że z dnia na dzień kacapy tu wjadą lub coś odwalą, chłopa mi z kraju nie wypuszczą i będę musiała z bombelkiem uciekać.Tęsknie za tymi czasami nawet z początku pandemii, człowiek mimo wszystko był spokojniejszy
@robertx: Ale weź pod uwagę, że o ile to w tej chwili jest konflikt głównie Rosja - Ukraina to nikt neo może wykluczyć, że jakiś państwa chcąc wykorzystać sytuację nie rozpoczną innych konfliktów co w skrajnym przypadku rozpocznie 3WŚ.
A kandydatów do innych konfliktów mamy kilku.
@Mikieeee: I który z tych ewentualnych konfliktów nas będzie bezpośrednio dotyczył? W sensie, że będzie na naszym obszarze, że nas będą atakować? Żodyn. Bo jesteśmy NATO . A absolutnie każdy kraj który jest w NATO ma interes w tym, żeby ten sojusz przetrwał . Więc nie ma powodu do paniki . Co by zmieniło w aktualnej naszej sytuacji jeżeli w rosję wjechałby teraz taka Japonia, żeby zająć te swoje wyspy? Nic
również chętnie poczytam, ja to cały czas chodzę posrana, że z dnia na dzień kacapy tu wjadą lub coś odwalą, chłopa mi z kraju nie wypuszczą i będę musiała z bombelkiem uciekać.Tęsknie za tymi czasami nawet z początku pandemii, człowiek mimo wszystko był spokojniejszy


@aniolex: dla mnie powołanie mnie do woja przymusowe to jest taki poziom abstrakcji, że nawet nie umiem sobie tego wyobrazić. Odebranie praw człowieka i zrobienie ze mnie
Miałem #!$%@? koszmary w nocy związane z wojną i tak mnie wzięło na rozkminy zamiast pracować od rana.


@sikalafou: mam wrażenie - choć może się mylę - że szukasz lekarstwa w tym samym miejscu jakie Cię zatruwa. Objawy wskazują na zaburzenie zwane 'medioza' , w dużym skrócie przyczyną jest nadmierna ekspozycja na treści [ np wojenne] płynące z mediów . Najprościej ulżysz sobie zmniejszając dawkowanie czasu medialnego, im bliżej zera tym
@matabora: staram się od tego odcinać. Wczoraj właśnie błędnie trochę przy kolacji się trochę tego nasłuchałem, ale nie da się odciąć od tego. Wszędzie o tym trąbią, nawet w podcastach sportowych, które oglądam/słucham nałogowo robiąc inne rzeczy.
Boje się, że w przypadku powstania takiej zbrojnej koalicji to USA przestałyby się w ogóle wpieprzać w Europę


@sikalafou: i mieliby tak po prostu oddać kacapom europejskie rynki zbytu?
@ten_co_uciekl:
@sikalafou:

Żeby Was uspokoić co do rakiet spadających w Polsce, to po pierwsze takie rakiety (manewrujące i balistyczne) są bardzo precyzyjne, które rażą cele z dokładnością do kilkudziesięciu metrów, więc "przestrzelenie" o 20-30km jest mało prawdopodobne.


a tutaj będę trochę straszył.
Rosjanie nie korzystają z GPS, tylko ze swojego systemu Glonass, który wymaga laserowej kalibracji z ziemi. Wiele centrów kalibracji było w Europie, m.in. w Polsce, ale po wybuchu
a tutaj będę trochę straszył.

Rosjanie nie korzystają z GPS, tylko ze swojego systemu Glonass, który wymaga laserowej kalibracji z ziemi. Wiele centrów kalibracji było w Europie, m.in. w Polsce, ale po wybuchu wojny polskie się wyłączyło (nie wiem jak reszta Europy)

więc być może tak że spadnie jakaś rakietka, a ruskie powiedzą że to przez to że nie było kalibracji xD


@joolekk: o gurwa xD
@sikalafou: jeszcze można dopowiedzieć, że Rosjanie musieliby sporo się napocić żeby utrzymać Kaliningrad w razie otwartego konfliktu z NATO. Bardziej prawdopodobne są dywersje, jakieś zamachy terrorystyczne czy ,,przypadkowo" spadające drony niż wojna taka jak w UA.
No ale z drugiej strony nikt nie spodziewał się też takiej akcji w UA dopóki nie nastąpiła także ten ( ͡° ͜ʖ ͡°) osobiście mam nadzieję, że te informacje o niskim
@krzehan: no właśnie, bo problemem jest chyba tylko ta nieobliczalność i niepoczytalność dyktatora rosji. Żadnej logiki w tych działaniach nie ma, także właściwie też tylko tego się obawiam. Tu jest pewnie kwestia wjazdu do tego szamba w 1000 kozaków w odpowiednim sprzęcie, #!$%@? putena i jego przydupasów i jest po wojnie. Raczej nikomu innemu nie jest na rękę żadna wojna.
@sikalafou: kozacy to pewnie za rosją by byli ;) ale masz rację tyle tylko, że weź odpowiedzialność za taką akcję jak zawsze masz ryzyko niepowodzenia, a tutaj w razie niepowodzenia podstarzałego wariata z bronią atomową. Kibel. Jak będzie szedł na zwarcie to wygramy ale na naszym boisku niestety tak myślę. To by było skrajnie głupie także trzeba być dobrej myśli.
@sikalafou: Patrzac realnie rosja prawdopodobnie odbilaby sie od samej francji. Mamy do dyspozycji lotnictwo Francji, Luftwaffe, nasze sily powietrzne, RAF, samoloty USA z Niemiec i pobliskiego lotniskowca.
Same lotnictwo poprostu by ich wbilo w ziemie.