Wpis z mikrobloga

Ehh, nie kupiłem na premierę, bo spodziewałem się, że wersja pc może być trochę zbugowana, ale na mirko czytałem, że nie jest, aż tak źle. No to pomyślałem, że musi być okej...
i to był błąd xD

Jak ta gra randomowo freezuje i to nawet w filmikach, a ustawienia graficzne nie mają na to żadnego wpływu. Najpierw pomyślałem, że dysk mi siada, albo coś, ale "na szczęście" więcej osób ma ten problem
Wideo

#eldenring
  • 13
@Maneharno Ustawienia graficzne nie mają znaczenia bo nie wyrabia cpu. W sensie gra obciąża głównie jeden wątek cpu... Więc nic dziwnego, że są freezy i inne cuda. Co gorsza średnio widzę sens, że to poprawia bo to wygląda na właściwość starego silnika.
@Xaget: a masz win10 czy 11? Zwróciłem, poczekam jak będą promki w grudniu. Przetestowałem kilka opcji co polecano i nawet coś trochę podziałało, że częstotliwość nie była, aż tak duża. Jednak zdarzało się nawet w jaskini i na arenie z minibosem
a masz win10 czy 11?


@Maneharno: windows10. Może masz za słaby dysk albo procesor, że tak ścina? Chodzi o podzespoły PC, ale jeśli grasz na laptopie, no cóż... ... ... to jest właśnie granie na laptopie, ma się nijak do PC
@Maneharno: nie jest źle z Twoim sprzętem, szkoda że nie możesz pograć komfortowo, jest to następny etap soulsów. Nie bez powodów jest to 10/10
Problem z takimi ścinkami na bank leży gdzieś indziej. Może gpu?
@Xaget: nie, rtx 2070 super. Nie narzekałem jakoś ostatnio na sprzęt, ale patrzyłem w necie to trochę osób ma podobne problemy. Nic po prostu poczekam na patche i odkupię na promce
@Maneharno: nie mam pomysłu co mogłoby Ci powodować takie zcinki w grze... cpu: ok, gpu: ok, ssd: ok
może grzeje Ci się coś bardziej niż powinno? Kurde, nawet odpaliłem ER na starym gtx 1060 + i5 4470 i przy tree sentinelu na początu jest ok (a ta walka powodował spadki fps na najmocarnieszych sprzętach
@Xaget: też nie wiem sterowniki najnowsze, te tipy o zmianie ustawień w panelu nvidia, ustawienie trybu gry w win11, sprawdzenie spójności gry, reinstall sterowników, zmiana rozdzielczości. No coś tam polepszyło, bo rzadziej się to zdarzało. No i szukając rozwiązań to widziałem, że gość miał problemy na i7 10gen i 3080, a komuś innemu na słabszym sprzęcie chodziło okej prawie 60 klatek z dropami, ale rzadkimi i bez takich przewalonych freezow
@Xaget: i gdzieś widziałem, ze niby pomaga odinstalowanie apki xboxa dla pc i gier z game passa. Tylko nie chciało mi się tego sprawdzać już, bo mam trochę gier ściągniętych z tej usługi i czas na testy na steamie mi się kończył