Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas zmiany laptopa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprzęt zmieniam co 5 lat zastanawiam się czy kupić 13 Pro z M1 głównie pracuje na zewnętrznym monitorze czy zainwestować w bazowy model 14. Jestem programista i m1 powinna mi spokojnie wystarczyć.
Poczytałem trochę i doszedłem do wnioski, ze:
Zalety Pro 14:
Zajebisty ekran MiniLed 120 Hz
Lepszy i bardziej przyszłościowy procesor
Głośniki i kamerka
Wady Pro 14:
Cena
Bateria
Waga i grubość

Zalety Pro 13:
Cena
Bateria
Waga i wygląd
Touchbar

Czy serio aż taka będzie różnica w ekranie i 120 Hz jeśli procesor nie jest dla mnie aż tak ważny ?

#macbook
#apple
  • 3
@Gozo3d: Bateria w 14’ to wada? Since when?
Grubość…ludzie się przyzwyczaili do maków 2018 które były malutkie i grzały się jak #!$%@?, ale fajnie że były małe xD

Wez pod uwagę ze różnica w cenie to 2tys zł (mowa o bazowej wersji 14’ czyli 16/512), dostaniesz mocniejszy sprzęt. Plus w 14/16 masz zamontowany szybszy dysk, lepsze chłodzenie, brak problemu z pękająca matryca której Apple nie uznaje za wadę fabryczna ( ͡
@Gozo3d: jeśli 120Hz nie jest dla Ciebie ważne, to bym szedł w 13". Ba, nawet gdyby było szedłbym w 13", bo nie mogę odzobaczyć grubości tych 14/16. Mam MBP z M1 i po tym jak wyszły Pro/Max nie czuję abym na czymś stracił.
@Gozo3d: Dla developera te 120hz nie ma aż takiego znaczenia.

Touchbar nie jest plusem tylko minusem w 13"! Mało softu to wspiera sensownie a będzie coraz mniej bo to wymierająca technologia. Jako programista wolisz mieć fizyczne klawisze funkcyjne, trust me ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem w jakich technologiach pracujesz, ale przed zakupem upewnij się, że wszystko działa na M1 poprawnie i np obrazy dockerowe są dostępne