Wpis z mikrobloga

Ktoś orientuje się może na czym polega ten wałek?


@MarcinDerk: Chce kaucje za pokazanie mieszkania. Czesto na konto albo przelewem przed obejrzeniem mieszkania. Oczywiscie mieszkania nie zobaczysz bo nie istnieje. Kaucji tez juz wiecej nie zobaczysz.
  • Odpowiedz
@MarcinDerk: może do bait na Ukrainców. Chcą szybko znaleźć mieszkanie, nie znają dokladnie okolicy i nie popatrzą na Google Maps. Wpłacą jakąś zaliczkę żeby pokazać że są zdecydowani, a potem "właściciel" znika
  • Odpowiedz
Wynajmuje mieszzkanie, podnajmuje Wam, tak, wszystkim. Po czym się zmywa a wy spotykacie się w trzydzieścioro pierwszego dnia najmu pod mieszkaniem które nie jest wam wynajmowane.
  • Odpowiedz
@MarcinDerk: Może chce hajs przed podpisaniem umowy? Napisze, że go nie ma w mieście i przyjedzie jak ktoś zdecydowany będzie na 100%. Bo przecież 900zł wysłać to nie problem nie? ;d
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Ktoś orientuje się może na czym polega ten wałek?


@MarcinDerk: Chce kaucje za pokazanie mieszkania. Czesto na konto albo przelewem przed obejrzeniem mieszkania. Oczywiscie mieszkania nie zobaczysz bo nie istnieje. Kaucji tez juz wiecej nie zobaczysz.

@Dentka7:

Jak szedłem na studia do Warszawy to nabralem się na ten scam. Wtedy internet nie był aż tak rozwinięty i scamerzy normalnie przyjmowali interesantów w biurze w wynajętym mieszkaniu. Mieszkania mi oczywiście nie
  • Odpowiedz
@MarcinDerk: 240 ofert, numer nieprawdziwy. Może jakiś wykopek się wkurzył i zbija średnią cenę najmu w statystykach? A może rząd wbija lewe oferty, żeby potem mówić, że przecież nie jest źle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru:

Jak szedłem na studia do Warszawy to nabralem się na ten scam. Wtedy internet nie był aż tak rozwinięty i scamerzy normalnie przyjmowali interesantów w biurze w wynajętym mieszkaniu. Mieszkania mi oczywiście nie znaleźli.

Po 10 latach odezwała się do mnie policja (sama z siebie ja tego nie zgłaszałem) że ich złapali i mieli moje dane, zwrócili mi też zadatek, 100zl xD


Piękny happy end.
herbatananoc - @Wygrywzwyboru: 

 Jak szedłem na studia do Warszawy to nabralem się ...

źródło: comment_1647130460oPrGbKMSJl5QBZ2U4oXgkS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MarcinDerk: zapytałem w jednym ogłoszeniu kiedy mogę obejrzeć mieszkanie i dostałem odpowiedź typu : "Jestem teraz w Hiszpanii i nie mogę pokazać Ci mieszkania ale jak wpłacisz mi na konto kaucję i pierwszy miesiąc wynajmu w wysokości 900€ to przyślę kogoś z Tripadvisor z kluczami bo mam z nimi umowę".

Brzmi wiarygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz