Wpis z mikrobloga

Widzę, że młodzi ludzie są na razie bardzo optymistyczni w kwestii przyjmowania milionów uchodźców z #ukraina, podczas gdy inne sąsiadujące kraje przyjmują ich znacznie mniej. Ciekaw jestem czy optymizm się utrzyma, gdy okaże się, że 99% przyjętych na #studia ma jakieś takie nieznajome imiona, a za wynajem małej #nieruchomosci w mieście trzeba płacić 4k, bo wszyscy, niezależnie czy cokolwiek potrafią, są lokowani w dużych miastach, gdzie praca jest, ale przede wszystkim umysłowa i dla wykwalifikowanej kadry. No ale kto by tam myślał więcej niż tydzień do przodu, lepiej pokrzyczeć o ruskich onucach i poudawać filantropa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 36
gdzie praca jest, ale przede wszystkim umysłowa i dla wykwalifikowanej kadry


@marek-krakow: A skąd założenie, że wśród uchodźców, którzy planują tu zostać na dłużej, takowej nie ma? Z resztą popyt na pracę dla niewykwalifikowanych pracowników też cały czas istnieje.
ale nie oszukujmy się - większość to prości ludzie i oni nie znajdą zatrudnienia w korporacjach


@marek-krakow: A czym to dość odważne stwierdzenie poprzesz? Daj jakiś argument, żeby nie brzmiało to jedynie, jak argument "biedniejsi, więc pewnie niewykształceni i głupsi". Ja znam cała masę Ukraińców pracujących w korporacjach na ten przykład, więc jakoś ciężko mi uwierzyć w to, co mówisz.
Ja znam cała masę Ukraińców pracujących w korporacjach na ten przykład, więc jakoś ciężko mi uwierzyć w to, co mówisz.


@aegispolis: i jaki stanowili odsetek wszystkich Ukraińców pracujących w Polsce przed wojną? Chcesz mnie przekonać, że imigranci w Ukrainy to przede wszystkim pracownicy umysłowi, a nie fizyczni? :D
@aegispolis:

Jeśli chodzi o sytuację migrantów na rynku pracy to zdecydowana większość wykonuje proste prace fizyczne niewymagające kwalifikacji (70,7%) a przeciętny czas pracy w tygodniu wynosi 54 godziny. Średnie miesięczne zarobki wynoszą około 2.100 PLN netto


Z raportu NBP ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaorany czy dalej będziesz robić fikołki, bo nie wiem czy cię blokować?
Chcesz mnie przekonać, że imigranci w Ukrainy to przede wszystkim pracownicy umysłowi, a nie fizyczni? :D


@marek-krakow: Nie, to ty wysuwasz tezę, że nie ma dla nich pracy, a do tego że nie ma wśród nich wykwalifikowanych pracowników. Rzeczywistość pokazuje co innego - Ukraińcy pracują i to nie tylko na niskopłatnych stanowiskach.

Z raportu NBP ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaorany czy dalej będziesz robić fikołki, bo nie