Wpis z mikrobloga

@stefan_pmp Można to zrobić bez numeru PESEL. Można stworzyć nowy numer. Od biedy można by nip nadawać nawet. Nie wiem czy wykorzystywanie do tego nr pesel to odpowiedni pomysł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@stefan_pmp: Polacy jak to przeważnie bywa, cudownie zorientowani we własnym prawie, ale do wydawania wyroków i czarnych wizji pierwsi XD

Aczkolwiek pewna ostrożność w obserwacji uchodźców nie zaszkodzi, to ja dalej uważam, że jakieś partacze, krętacze i ludki co będą Polakami w jakiś sposób pogardzać będą stanowić maksymalnie kilka % ogółu i nie kupuje narracji pt "im nigdy nie można było ufać". Jasne, to jest tak, jakby w dwa tygodnie przyjąć
@stefan_pmp: a no to, że jak będzie obywateli UA ze 3mln z peselem i datkami 300+, 500+, 16k, plus mops, to ambitni pójdą o krok dalej i będą próbować nagabywać na zmianę obywatelstwa. Tu odpowiednia uchwała do prawa wyborczego, to tylko inicjatywa jakiegoś podstawionego posełka i nocne głosowanie, dające 1-2mln dodatkowych wyborców. Odpowiednia propaganda typu: to myśmy Wam zapewnili godziwe warunki życia, a oni Wam je odbiorą!

Interpretuj jak chcesz, myślenia
jakieś bajdurzenie o magicznym końcu plandemii i eksperymencie medycznym


@buczubuczu: Zauważ taką rzecz, około 2 tygodnie przed wybuchem wojny, Holandia, Irlandia i Wielka Brytania zapowiedziały oficjalnie zniesienie wszystkich obostrzeń, Austria w tym czasie anulowała przymus szczepień, który miał obowiązywać od 1 marca (tam było już ostro pod tym względem, bo nieszczepieni mieli zakaz wychodzenia z domu), w Polsce mówiło się wtedy nieoficjalnie o zniesieniu większości obostrzeń, łącznie z maseczkami. W Polsce
Czytałem dziś wpis na tweeterze dotyczący płatności za kibel w wysokości 3 zł, tylko i aż 3 zł!! Kobieta mówiła, że nie może być tak że ONA musi płacić a obywatel Ukrainy nie musi. Kolejny post był taki, że kibel powinien być darmowy dla wszystkich. Gdzie ja żyję, czy ludzie nie potrafią odróżnić pokoju od wojny Tam ludzie nie maja gdzie się wysrać, bo ktoś zniszczył im dom, mieszkanie. Czy tak ciężko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stivenus: co do kowida to powiem Ci, że szczepienie brałem, bo musiałem (zagranicznych podróży i odwiedzania matki mi się zachciało, a to jak widać, jest passe i tak nie wolno), ale całą tą ważność certyfikatu itd mam w pompie. Mama odwiedziła nas zimą na dwa miesiące i sami jej powiedzieliśmy, że jak ten cyrk ma się dalej utrzymać, to ja mam w dupie prolongaty certyfikatu (miał być ważny rok, potem 9