Wpis z mikrobloga

@paul8585: oglądając kilku youtuberów a nawet Faze xD jeżdżących po Iranie śmiało można stwierdzić ze to nie jest ewenement na skale światową. a co do Austrii trzeba sobie przypomnieć jak społeczeństwo potraktowało swoich sąsiadów wyznania mojżeszowego #pdk
  • Odpowiedz
@Stokrotka10: ja tam też się trochę dziwię niektórym Polakom, mogę pomóc finansowo, gdybym miała drugie wolne mieszkanie to bym mogła na jakiś czas oddać, ale po swój dach do swojego domu, gdzie mieszkam nigdy bym nie przyjęła obcej osoby
  • Odpowiedz
@Stokrotka10: ja nie jestem Austriakiem a mysle tak samo. Mam duze mieszkanie jak na warunki Warszawskie bo 120m , ale juz #!$%@? lece obnizac sobie komfort zycia i przyjmowac obcych ludzi pod dach. No mam tez 2 mieszkanie ktore wynajmuje i tez nie mam zamiaru go uzyczac za free. Pare stowek wplacilem na jakas fundacje dla Ukrainy ktora mi wyskoczyla jak robilem zakupy na Allegro, oddalem tez dobre jakosciowo ciuchy z
  • Odpowiedz
@Stokrotka10: Nie znam Austriaków, ale jeśli chodzi o pomoc, to Niemcy biorą do siebie do domu tak samo jak my. Znam osoby, które brały w 2015 syryjczyków, a teraz te same osoby czekają na uchodźców z ukrainy. Mam sąsiadów, którzy mają dwa domy obok siebie. W jednym mieszkają, a drugi jest po babci. W styczniu wystawili ogłoszenie, że go sprzedają. Trochę coś tam ogarniali z myciem i remontem. Wczoraj widziałam, że
  • Odpowiedz
@borjaki: ja bym nie mógł się cieszyć z tej twojej jakości życia wiedząc, że ludzie śpią na ziemi na dworcu. Polecam tam pojechać.


@Pierorzek: ale po co mam jechac na dworzec? na dworcu Centralnym mieszkali tez ludzie zanim zaczela sie wojna. Nie da sie uratowac wszystkich cierpiacych na swiecie. Pomoglem na tyle ile uznalem za sluszne. Ja mysle w 1 kolejnosci o swoich dzieciach i swojej rodzinie, mamy 4 pokoje
  • Odpowiedz
co do opinii Austriaków i wpuszczania do swoich mieszkań, to się oczywiście generalnie zgadza. Natomiast jeśli chodzi o "Polska to ewenement na skalę światową", to absolutnie nie. W innych kulturach przyjmowanie i goszczenie przybyszy jest oczywistością. Może jest Polska ewenementem w świecie zachodnim, ale na pewno nie w świecie ogólnie.


@paul8585: to dotyczy całego Zachodu. W normalnych czasach, przed tymi wojnami, prędzej by cię ludzie do domu przyjęli jako Polaka na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stokrotka10: ja też się dziwię, że ktoś bierze obcych ludzi do własnych mieszkań. Kiedyś słyszałem, że ktoś dziecko zostawił pod opieką obcej Ukrainki. Moja wyobraźnia by na to nie pozwoliła.
Gdybym miał dziecko xd
  • Odpowiedz
@Stokrotka10: Poczekaj miesiąc jak entuzjam opadnie XD przypominam ze przy koronawirusie też było pospolite ruszenie a za miesiąc już restrykcje bolały, nie mam wątpliwości, że tu będzie to samo, podsycane ruską propagandą
  • Odpowiedz