Wpis z mikrobloga

Po co Polacy wyrabiają sobie paszporty na wypadek godziny W? Przecież jesteśmy w Unii, w razie czego można uciekać do Niemiec, Szwecji albo na sam kraniec kontynentu gdzieś do Hiszpani. W ogóle to chyba Gujana Francuska jest traktowana jako cześć UE, nie? Więc w razie czego mozna nawet dać dyla do Ameryki Południowej.
#ukraina
  • 19
  • Odpowiedz
@tygry: jest wpis w gorących. Zainspirował mnie do zadania tego pytania bo może jest coś o czym nie pomyślałem. Słyszałem jeszcze z innych źródeł że są kolejki po paszporty.
  • Odpowiedz
@n0002: Po zapowiedziach anonimus o publikacji list agentów kremla, sporo osób przypomniało sobie, że wiejąc na wschód będzie potrzebowało paszportu xD
  • Odpowiedz
@n0002: Może UK? Może się obawiają, że skoro w UE rządzą Niemcy, to w razie wojny bronić się będą na ich wschodniej granicy a nas potraktują jak Ukrainę (wytrzymajcie tydzień to wam wyślemy trochę używanych hełmów).
  • Odpowiedz
@PatNie91: @Spojler22: W sumie UK to właśnie może być dobry trop. Większość osób w Polsce zna angielski, niemiecki już mniej a szwedzki czy francuski to już egzotyka. W razie czego łatwiej o pracę.
  • Odpowiedz
@n0002: Sporo osób w Polsce ma rodzinę w UK i to oni mogą stać w kolejkach po paszporty. Nawet bez znajomości angielskiego mogą sobie poradzić jeśli maja tam już kogoś z domem/mieszkaniem i dochodem.
  • Odpowiedz
@n0002: ja mam bo bylem w/na* Ukrainie ( ͡ ͜ʖ ͡)

*czy Ukraina przypadkiem się nie stała niebinarna czy coś? nie ogarniam zaimków i określeń na to, niech się wypowie ekspert
  • Odpowiedz