Wpis z mikrobloga

kupiłem sobie pierwszy oczyszczacz xiaomi puryfier 3h, do tego nawilżacz xiaomi mi smart antibacterial. po odpaleniu nawilżacza po jakimś czasie osobny czujnik jakosci powietrza i ten w oczyszczaczu zaczął pokazywać coraz bardziej rosnący poziom tvoc przekraczający normy, bo wyswietlało nawet 1000 mg/m3. z czego to wynika? czy oczyszczacz i czujnik rozpoznaje tę mgiełkę z nawilżacza jako zanieczyszczenie? czy może chodzi o to, ze wlałem kranówke a nie wodę destylowaną? mam bardzo niską wilgotność powietrza, kupiłem ten nawilżacz, zeby ją podwyższyć. Przykładowo przy 23 stopniach mam 16% wilgotności, powietrze suche czuje w nozdrzach dyskomfort.

#zdrowie #oczyszczaczpowietrza #xiaomi
  • 7
ewaporyzacyjnego


@presburger: Mireczku, tak sobie spojrzałem co tam u Ciebie i widze ze tez wybierasz nawilzacz. Ja swoj kupilem kilka miesiecy temu, ewaporyzacyjny od xiaomi - robi świetna robote, mi wilgotnośc podnosi z 30 do 60%
@Wychwalany: kupiłem xiaomi ultradźwiekowy ale juz sie go pozbyłem z zyskiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zamowiony w jego miejsce ewaporacyjny - coś takiego https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/nawilzacze-powietrza/nawilzacz-stadler-form-oskar-little-bialy tylko, ze metraz mam większy, no ale zobaczymy czy jakis efekt przyniesie. mam w biurze tak mega suche powietrze, ze klękajcie narody.

widze ze ten twoj to cos podobnego co ten oskar.

ps u mnie stara bida ( ͡° ͜ʖ
widze ze ten twoj to cos podobnego co ten oskar.


@presburger: zaletą nawilżacza ewaporacyjnego xiaomi jest brak wymiennych elementów (filtrów, gabek czy co tam oni zazwyczaj montują). Używają plastikowych talerzy ktore mozna raz na jakis czas umyc w zmywarce.

roślinki to ja mam na todo list od kilku dobrych lat :D

a oczyszczacz o dziwo u mnie nie sprawdzil sie. Okna mam od głównej ulicy, dużo kurzu a on ciagle pokazywał
@Wychwalany: No jeśli jest dużo kurzu to nie jest w porządku xd, ten czujnik pokazuje tylko poziom pm2.5 a oprócz tego wciąga właśnie kurz, wirusy, drobnoustroje i inne syfy, których nie widzisz