Wpis z mikrobloga

https://weszlo.com/kszczot-hms-belgrad

Adam Kszczot decyzję o zakończeniu kariery podjął kilka tygodni temu. Miał jednak plan – pożegnać się ze sportem startem na imprezie mistrzowskiej. Teraz już wiemy, że nie uda mu się go zrealizować. Polak uznał bowiem, że na zbliżające się (18-20 marca) halowe mistrzostwa świata nie pojedzie. I zejdzie ze sceny już teraz.

Co jest powodem, dla którego – mimo wywalczonego minimum – Kszczot nie podejmie rywalizacji w Belgradzie? Polak przedstawił sprawę w social mediach.Zacznijmy od tego, że przyjął niedawno drugą dawkę szczepionki. To wykluczyło go na kilka dni z treningów. A brak aktywności tuż przed imprezą mistrzowską jest ciosem dla formy. Z tego też względu polski lekkoatleta uznał, że występ na HMŚ mijałby się z celem.

Oddajmy zresztą mu głos. To jego oświadczenie z Instagrama:

„Mimo wznoszącej formy i zadowalających czasów na mityngach i wywalczonym minimum na HMS musiałem podjąć decyzję, że nie pojadę do Belgradu.

Dlaczego? od maja 2021 jestem zaszczepiony jedną dawka j&j przeciw Covid-19 a kolejną planowałem przyjąć planowo dopiero po Belgradzie (po 12 miesiącach ważności). Jednakże dział szkolenia i PZLA nalegał na szczepienie przed HMŚ, sugerując w rozmowach, iż zawodnicy bez szczepień nie zostaną dopuszczeni do startu. Ze względów fizjologicznych i własnej historii związanej ze straconymi igrzyskami, starałem się temat zastąpić wykonaniem testu PCR bezpośrednio przed wylotem, o co od pewnego czasu zabiegałem.

Dla jasności – od stycznia, na taką procedurę zezwala regulamin mistrzostw, niestety nie udało się. Ze względu na to, przyjąłem 2 dawkę szczepionki, która ponownie wyłączyła mnie na kilka dni z treningów z powodu gorączki i ogólnego rozbicia.

Jak pewnie wiecie, każdy dzień bez treningu znacząco ogranicza szanse na dobre wyniki w tak krótkim sezonie halowym. W ostatnich dniach nie mogłem trenować, a start po takiej przerwie nie byłby dobrym rozwiązaniem.”

MIał zakończyc karierę wystepem na HMŚ ale zjeby z federacji kazały sie szczepić co wyłaczyło go z imprezy i zamiast pożegnac sie z kibicami na torze, pożegnał się w social mediach.

#koronawirus #szczepienia #sarscov2 #lekkoatletyka #sport