Wpis z mikrobloga

Mirki, czy macie pomysł, jak się bronić przed telemarketerami-botami? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ostatnio dostaję po kilka telefonów dziennie. Oczywiście nie odbieram i blokuję, ale co z tego, jak dzwonią kolejne.
Podejrzewam, że mój numer telefonu został sprzedany jako baza telefonów przez jakiegoś sprzedawcę z Allegro, albo po prostu boty dzwonią na każdą kombinację numeru po kolei. Już mam dość tych połączeń. A wiadomo, postraszenia bota RODO czy prośba o usunięcie z bazy kontaktów nic nie da.
#boty #telemarketing #play #telepolis #nju #orange #plus
a.....a - Mirki, czy macie pomysł, jak się bronić przed telemarketerami-botami? ( ͡° ...

źródło: comment_1646995191ybbw9XIT1xjsQK0VlElnDq.jpg

Pobierz
  • 12
@austra: mam to samo, już mnie #!$%@? strzela, widzę, że to iphone, ja ustawiłem wyciszanie od nieznanych numerów, telefon się nawet nie wybudzi jak zadzwoni ktoś kogo nie masz w książce, chyba, że zadzwoni 2 albo 3 razy - to jakby się ktoś dobijał
mam to samo, już mnie #!$%@? strzela, widzę, że to iphone, ja ustawiłem wyciszanie od nieznanych numerów, telefon się nawet nie wybudzi jak zadzwoni ktoś kogo nie masz w książce, chyba, że zadzwoni 2 albo 3 razy - to jakby się ktoś dobijał


@saggitarius_a: O, dziękuję za podpowiedź. U mnie część telefonów i tak jest wyciszana i potem widzę komunikat "Odebrano na innym urządzeniu", ale nie mam pojęcia, o co chodzi.
@austra: widzę że używasz jakiejś apki do identyfikacji numeru - po prostu ustaw w niej zeby blokowalo te potencjalnie niebezpieczne. Ja uzywam apki Orange Telefon (nie trzeba byc w orange) i ładnie blokuje i ma dużą i aktualną baze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@austra: nie wiem czy jest na ios, ale na Androida jest truecaller, który sam blokuje numery zgłoszone przez społeczność jako spam.