Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam dziewczynę z która spotykam się niecały rok. Kilka lat temu rozstałem się z inną z którą byłem przez długi czas, około 8 lat i dotąd utrzymywałem z nią kontakt na zasadzie, że pogadamy na Messengerze albo się spotkamy tak tylko pogadać, po przyjacielsku. Nic już nas nie będzie łączyć bo po prostu to nie to ale przez to że byliśmy tyle lat trudno jakoś zerwać definitywnie kontakt. Ja po drodze miałem inne a ona też tam kogoś miała. Obecna dziewczyna jest z tych bardzo zazdrosnych i postawiła mi warunek, że mam z tą poprzednią zerwać kontakt, usunąć zdjęcia (które mam z nią) i się nie kontaktować mimo, że mówiłem jej, że jestem zainteresowany tylko nią (tą obecną). Mam wątpliwości czy to nie jest zachowanie toksyczne i czy w przyszłości nie będzie zazdrosna o inne rzeczy. Co myślicie?

#zwiazki #rozowepaski #tinder

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #622a5d43e136d4a348efc498
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 59
@AnonimoweMirkoWyznania Przerabiałem coś takiego ostatnio i radzę byś nie szedł na ustempstwa bo ona wejdzie Tobie na głowę, anim się obejrzysz Ty będziesz robił wszystko dla niej a ona będzie opowiadać jaka to nie jest dobra oraz czego dla ciebie nierobi o poswieceniu już nie wspomnę. Postaw sprawę jasno że to jest twoja serdeczna przyjaciółka i albo to akceptuje albo ma dwa wyjscia iść z tym do psychologa skoro ją to przerasta
@AnonimoweMirkoWyznania: zawsze się dziwię dlaczego ludzie pozwalają sobie stawiać warunki z kim ma się ktoś spotykać. Wielu moich znajomych miało takich partnerów i po pewnym czasie już te osoby nie wytrzymywały bo na początku były zakazy spotykania się z byłymi, potem z płcią przeciwną a kończyło się że nie mogą w ogóle wyjść z domu.
Moja koleżanka jest po ślubie i ma tak zazdrosnego faceta że on pozwala jej tylko do
@problemat: czytaj ze zrozumieniem. Jak żadnych? Mówię o warunkach dotyczących z kim mają się spotykać. Oczywiście nie popadajmy w skarjnosc i jak ktoś np spotyka się z gangsterami to wiadomo że tu można stawiać warunek ale nie że nie możesz spotykać się ze zwykłymi ludźmi. To jest toksyczne zachowanie.
Jeśli dla Ciebie to normalne to mam nadzieję że twoja partnerka właśnie stawia ci warunki że nie możesz nigdzie wyjść bez niej
@betteroff niby dlaczego? Sam mam byłą, z którą utrzymuję kontakt. Byliśmy wcześniej dobrymi przyjaciółmi, coś zaiskrzyło ale na dłuższą metę jednak nie wyszło. Uznaliśmy, że przyjaźń nam lepiej wychodzi i nadal mamy kontakt, ale każde z nas wie, że nie pasujemy do siebie jeśli chodzi o związek i każde z nas żyje swoim życiem. Nie rozumiem, dlaczego znajomość z byłą ma być red flagiem, skoro warunki są ustalone z góry.