Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy pracodawca moze wycofac sie z oferty? Pierwszy raz zmieniam prace i ciezko mi doszukac sie w necie informacji. Dostalem maila z oferta, wszystko wymienione, lokalizacja, pensja, stanowisko, data startowa itd, odpisalem ze akcpetuje i dostalem odpowiedz ze zadzwonia do mnie z instrukcjami co robic dalej jak juz dzial HR sporzadzi i podpisze moja umowe. Zaczynam 1 kwietnia. Generalnie mam 2 tygodniowy okres wypowiedzenia wiec za tydzien musze powiadomic obecnego pracodawce. Mam troche srake ze jakims cudem do mnie nie oddzwonia albo ze wycofaja sie z oferty i dalej bede musial sie kisic w janiszexie albo zostane na bezrobociu jesli wczesniej zloze wypowoedzenie. Jak to wyglada z perspektywy prawa? Moge generalnie uznac ze juz mam ta robote i po prostu over-thinkuje czy jest sie czego bac? Chyba sie zalamie bo prawie udalo mi sie wyrwac z gowno pracy, jakby sie teraz wycofali, wie ktos cos jak to wyglada od strony prawnej? Czy taka akceptacja mailowa zarowno od strony przyszlego pracownika jak i pracodawcy jest wiazaca z obydwu stron?

#praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #622a44c0e136d4a348efc37c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 16
@sikalafou:@kaitek666:

Tym samym podpisanie listu intencyjnego oraz jego dotrzymanie lub jego brak nie pociąga za sobą większych konsekwencji prawnych, a więc nie ma możliwości zaskarżenia zobowiązania wynikającego z tego dokumentu. Zdaje się, że potwierdza to sam Sąd Najwyższy w wyroku z 6 października 2011 r. (sygn. akt: V CSK 425/10), gdzie stwierdził, że wspólny list intencyjny z reguły wyraża jedynie wolę zawarcia umowy po przeprowadzeniu negocjacji. Błędem jest traktowanie go na
OP: @PoProstuFabian: "Jak to korpo to nie ma się czym martwić mając list intencyjny" yep to korpo w Warszawie. Generalnie wszystko wydaje sie spoko, kasa, benefity, stanowisko, no szkoda by było jakby mi nie pykło.

@sikalafou: @thority: Sprawa wygląda tak że zaakceptowałem ofertę tydzień temu, w czwartek. Myśle że poczekam jeszcze np do przyszłego wtorku/środy i jak do tamtego momentu nie będzie z ich strony kontaktu to mogę