Wpis z mikrobloga

pamiętaj że rosja miała ambicje bycie mocarstwem a nie krajem 3 świata pokroju gówna

@Taxido_: nawet przed rozpoczęciem tej wojny było im bliżej do kraju 3 świata, w tej chwili nie będą rozpatrywani nawet w tej kategorii ¯\_(ツ)_/¯

@Niemamwiedzy: @cotidiemorior: @struspedziwiart: @sindram: bardziej mam na myśli to, że co chwilę słychać o backdoorach w tych sankcjach ekonomicznych. Wątpię żeby typowego ruskiego zabolało zamknięcie McDonalda, sklepów typu louis
@DoDoLot: zapadłe wiochy będą wytrzymałe, póki będą pyry, chleb i wóda plus emerytury i pensje na czas ich nie złamiemy, i a przecież za najgorszych czasów Jelcyna, gdy wszystkiego brakowało lud go nie obalił, tylko sam nie niepokojony dobrowolnie odszedł.
Siłę sprawczą w jakiekolwiek sprawie będzie miała elita, i wystarczy atak w nią, bo to nie lud obali Putina, tylko jego najbardziej zaufany człowiek w fsb( ͡° ͜ʖ ͡
@sindram: obawiam się, że prawdziwe elity mają od dawna ulokowane majątki w bezpiecznych miejscach. Według mnie to jest patowa sytuacja, jestem ciekawy na ile EU jest w stanie poradzić sobie bez surowców od ruskich. Pozostaje trzymać kciuki za Ukraińców.
@DoDoLot: myślę że nie bardzo jest w stanie sobie poradzić bez ruskich surowców, a przynajmniej nie w krótkiej perspektywie, gdyby ruskie dali mocarne odwetowe sankcje na kluczowe surowce, do czasu aż nie załatwiamy sobie alternatywnych źródeł, Europa też ostro dostanie po dupie