Wpis z mikrobloga

@sokal44: Trybunał Konstytucyjny został upolityczniony za odchodzącego rządu, gdy powołano "na zapas" nowych wygodnych sędziów (którzy nota bene sędziami po aplikacji nie byli i nie są), przed ukończeniem kadencji poprzednich, co jest niezgodne z Konstytucją, nie przyjmując ich nominacji i powołując kolejne legalne wedle obecnego miru prawnego nikt prawa nie złamał, tak jak Ci nakazywały PZPRowskie media myśleć, prokuratura działa na zlecenie prokuratora generalnego, którego funkcja została przywrócona i nie ma
@JPGMD0502: W takim razie jest super. Ten niżej to ktoś z rodziny? Nie jestem na tyle młody, aby nie pamiętać, jak to wyglądało za poprzenich rządów, więc daruj sobie tą propagande. Jeżeli wierzysz w to co mówisz to żal mi Ciebie, bo możesz kiedyś obudzić się bez prawa do krytyki, a może oglądasz tylko TVP i nie masz świadomości, że idziemy równią pochyłą do Pislandu.
Pobierz
źródło: comment_1646938564HbcN5BGaa4g0lNmrm4phop.jpg
@sokal44: Póki co to wszyscy Ci niezadowoleni i mniej światli krytykują jak gówno sobie rząd i nie widzę nikogo w więzieniu za to. Odklejasz się kolego. Nie oglądam telewizji praktycznie w ogóle, mam okazjonalnie czas na pogrzebanie w necie, spędzenie czasu z rodziną i włączenie jakiejś gierki na ruski rok, poza pracą w jednostkach budżetowych i jednym z paru zespołów prawnych MONu od 2008 roku. Dlaczego nie odpowiedziałeś żadnym konkretem na
@JPGMD0502: nie ma czegoś takiego jak "niewygodny" prokurator. Aha to w takim razie poczytaj o Ewie Wrzosek czy Mariuszu Krasoniu, którzy zupełnym przypakiem byli niewygodni dla władzy i zupełnym przypadkie zostali oddelegowani w siną dal. Co do TVP to brak mi komentarza bo trzeba być mało lotnym, aby nie zauważyć, jak nisko upadła. Już nawet nie mówie o propagandzie samej w sobie, a jej siermieżności. Co do TK to poczytaj sobie,
@sokal44: Uuu, emocjonalne artykuły o Krasoniu czy Wrzosek zadziałały, ale znajomość prawa dalej zerowa. Co zrobił Krasoń, że wyleciał? Udzielał się politycznie i w myśl zasady hierarchicznego podporządkowania, obowiązek wykonywania zarządzeń, wytycznych i poleceń przełożonego prokuratora oczywiście olewał, do tego zabierając głos w mediach... Widzisz jaki Ty jesteś zmanipulowany? Z prawnikiem dyskutujesz o takich prostych rzeczach. Pawłowicz została nadana dokładnie tak samo na stanowisko jak Rzepliński, który sędzią nigdy nie był.
@sokal44: Ja nie chcę nikogo obrażać, ale jeżeli pada teza: Pis psuje to państwo i spójrz z szerszej perspektywy, to jak. Tak naprawdę karakan powinien to złapać za mordę i #!$%@?ć, bo to jest stary pzprowski układ zipiący do dziś i podnoszący głowę, w takim razie jeżeli mamy dyskutować na poziomie, to proszę o stwierdzenie. Co mogą zrobić.
@JPGMD0502: Sugeruje zacząć od bardziej krytycznego spojrzenia. Nie mam złotej recepty, jeżeli tego oczekiwałeś od randoma z wykopu to muszę Cię zawieść. Ja wiem co zrobię, a czego na pewno nie zrobię, ale muszę poczekać do wyborów.
Trybunał Konstytucyjny został upolityczniony za odchodzącego rządu, gdy powołano "na zapas" nowych wygodnych sędziów (którzy nota bene sędziami po aplikacji nie byli i nie są), przed ukończeniem kadencji poprzednich, co jest niezgodne z Konstytucją


@JPGMD0502 Czemu kłamiesz? Afera o TK nie dotyczyła tych 2 sędziów, którzy zostali wybrani nielegalnie, tylko tych 3, którzy zostali wybrani legalnie.

nie przyjmując ich nominacji i powołując kolejne legalne wedle obecnego miru prawnego nikt prawa nie złamał