Wpis z mikrobloga

Mirki grające w football managera - mam dwójkę środkowych obrońców, którzy w zakladce 'taktyka' są połączeni przerywaną linią z informacją, że 'A i B słabo ze sobą współpracują i spisywali się kiepsko grając razem'. Czy ja jestem w stanie w jakiś sposób temu zaradzić? Pomijam oczywiście wymianę zawodników ;)
#footballmanager
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@odysjestem: Patrzyłem na raporty, ale nie widzę nic sensownego. To znaczy tam są cenne informacje, ale nie daje mi to nic w kwestii zobaczenia dlaczego zawodnik A i B średnio ze sobą współpracują.
Generalnie awansowałem właśnie do Serie A z klubem, który cztery sezony temu jeszcze grał w Serie C. Czeka mnie ciężka walka o utrzymanie.
Mam trzech 'dobrych' środkowych obrońców. Najlepszy z nich to mój młody wychowanek. Niestety z
  • Odpowiedz
@venomik: Nie ma opcji grania trójką z tyłu? Może jeden z nich na bok albo DP? Z Twojego opisu wynika, że chyba nie ma jakiegoś złotego rozwiązania, które nie skutkowałoby jakimś transferem z klubu albo radykalną zmianą taktyki
  • Odpowiedz
@odysjestem: No aż tak mieszać nie chcę w taktyce. A na pewno nie przejdę na grę trójką z tyłu jeśli mam tylko trzech obrońców na poziomie. Ja się bardziej teraz martwię kto będzie tym czwartym, czyli drugim w rezerwie, tak na wszelki wypadek kontuzji i kartek - niż myślę o wystawieniu trójki najlepszych razem :D

Bo skracając problem: chciałbym aby mój najlepszy środkowy obrońca grał i dobrze współpracował z partnerem.
  • Odpowiedz
@venomik: zeby to wbić na zielone to musza po prostu powygrywać kilka spotkań, mozna tez do mentoringu jednej grupy ich wrzucic i sprawdzic dynamike, język
A tak w ogóle to SI Staff z grudnia 2020:

Just to make sure people understand these don't 'cause' poor performances (or good performances) they're just a shorthand so you can easily see where players pair up well together.
  • Odpowiedz
@venomik:

No już pewnie zagrali w podstawie z 30-40 meczów ze sobą, ale w Serie B.


Miałem tak w Puszczy Niepołomice na skrzydle. Po sezonie gry im się zmieniło wydaje mi się, ale nie jestem pewien bo nieoczekiwanie awansowałem z baraży w 1 sezonie... I musiałem lepić skład na
  • Odpowiedz
@venomik: Ja bym się tym za bardzo nie przejmował. Kiedyś zacząłem sezon i zagrałem kilka słabszych meczy i pokazały się przerywane linie. Po kilku lepszych wynikach i wyższej ocenie zawodników w tychże meczach linie znikły lub zmieniły się w linie dobrej współpracy
  • Odpowiedz
@Arxr: @Ciong_Le_Mao:
Nie zmieniałem nic w taktyce ani zadaniach zawodników, ale w którymś momencie zmieniło się wszystko i teraz moi dwaj najlepsi obrońcy mają 'nieźle ze sobą współpracują i często grali razem'. Nawet do końca nei wiem kiedy, to w niemal połowie sezonu wciąż był problem.
Cóż, poszło to pewnie za wynikami. Bardzo bałem się spadku, ale ogólnie udało się utrzymać nawet na dość bezpiecznym miejscu. Choć były
  • Odpowiedz
Gratuluję utrzymania! Jakie plany na przyszły sezon? Ciężki terminarz. Jakby Cię ktoś nie lubił... XD


@Arxr: Miało to swój wielki urok. Na początku szorowanie po dnie tabeli, później powolne wspinanie się w drugiej połowie rundy do bezpiecznej pozycji. No i na początku wiosny znów spadek do punktu nad strefą spadkową a później powolny awans na 11 miejsce.
Teraz odwrotnie, dostałem samych leszczy na początek i po kilku miejscach byłem na trzecim miejscu, pierwszy raz w historii tego FMa miałem ocenę 6 od zarządu. Później przyszły mecze z czołówką i na razie zleciałem na 8 miejsce.
Co ciekawe to aż tak oburzyło moich zawodników, że zwoływałem zebranie aby poprawić im morale. A jak im przed sezonem powiedziałem, że oczekiwania na zbliżajace się rozgrywki to spokojne utrzymanie się w Serie A to każdy jeden zawodnik się oburzył za nierealne
  • Odpowiedz
@venomik:
U mnie po 2 sezonach zrobiła się relacja między środkowymi pomocnikami, oraz po zakontraktowaniu Salamona z wolnego między nim a Rwatubyaye po sezonie - może muszą mieć konkretne osobowości/atrybuty. Hmm..

Nadspodziewanie dobrze idzie mi Puszczą, najpierw awans z baraży, potem 2 miejsce w ESA, może to kwestia tego. Nie poprawiła się jednak między skrzydłowym i bocznym obrońcą, od początku do d--y :D A wyniki jak wyżej.
  • Odpowiedz