Wpis z mikrobloga

@NexciaK tak, umowa polska o pracę w oddelegowaniu za najniższą i to w niepełnym wymiarze, podstawa w PLN na konto, reszta w juro na kartę, mieszkanie załatwiali, ale akurat nie korzystał, jak na początek nie wychodziło źle, akurat robotę miał lekką, problemu z płatnościami nie było tylko ta gówniana umowa bez niemieckiego ubezpieczenia
@ulazula: Wlasnie dlatego nie polecam. Jednak w takiej sytuacji lepiej uzyc niemieckiej agencji. Kasa ta sama, a daje to wymierne korzysci. Po pierwsze masz ubezpiecznie z prawdziwego zdarzenia. Po drugie potencjalny brak problemow z polska skarbowka czy zusem. Po trzecie, jesli firma niemiecka ma umowe ze minimum x godzin to musi byc tak a nie inaczej. Po czwarte wiecej urlopu.
Po piate, jesli jednak zostaniesz w de, a zdarza sie to
@ulazula: Właśnie dlatego nie polecam. Narobic sobie problemow czy kosztow to zadna sztuka. A jednak ja zawsze twierdzę jadac na jakies zlecenie ze nie przewiduje problemow ;)
@NexciaK człowieku Ty nie liczy na niemiecką emeryturę, po kilku latach w DE.
Nawet Niemcy pracujący przez całe życie za najniższą krajową muszą chodzi po socjal, bo tak ich wyruchalo państwo.
@chaberr: Nie wiem dokladnie, za dlugo mam do emeryturki zeby o tym myslec. Ale czasem ktos starszy wspomni ze dostal kwit z wyliczeniami dotyczacymi emerytury i nie sa to male kwoty. Zwlaszcza jesli ktos chcialby ja spedzic w jakims tanszym kraju, czy to w PL z rodzina czy na zadupiu Hiszpani nad oceanem ;p