Wpis z mikrobloga

@kaifasz:

1. gdybyś startował lub aspirował na medycynę to byś zrozumiał

2. zwracam się do studentów, a nie maturzystów

3. Medycyna = biologia + chemia, pominąłem ze względu na całkowitą jasność. Kierunek warunkuje wybór matury, odpowiedź w ogóle nie trafiona. Vademecum akurat ma sporo błędów, które sam jestem w stanie wychwycić. Poza tym nie wyobrażam sobie nauki wyłącznie z vademecum.

4. Jeżeli już ktoś spoza świata biochemicznego miałby się wypowiadać to
@JakSieNiePodobaToZdynki: Jednak pomyliłem się też w sprawie podręcznika z chemii. Było to wydawnictwo M. Rożak http://photos05.redcart.pl/templates/images/thumb/65/295/295/pl/0/templates/images/products/65/b4c3c2534575ae74cd10e5a4de4d8126.jpg a nie Operon.

Naprawdę dobre podręczniki. Polecam.

Czyli podsumowując, jeszcze raz, bo namieszałem:

-chemia: podręcznik wydawnictwo M. Rożak + testy Krzysiu Pazdro

-biologia: podręcznik Operon + testy z wyd. Omega

-fizyka: testy z Operonu + byle jaki podręcznik do rozszerzonej fizyki :)
@Farrahan: @Ginden:

Dzięki bardzo za odpowiedzi, planuje więc biologii uczyć się z operonu i dodatkowych materiałów, które dostałem od nauczycieli + rozwiązywać testy. Czy te testy z Omegi są tego samego typu co maturalne? Wiem, że ważne jest by nauczyć się odpowiadać pod maturę, a nie zgodnie z sumieniem. Walczę o minimum 83 z biologii i wolałbym się zabezpieczyć przed kolejnym rokiem w plecy (poprzednio 75).
@JakSieNiePodobaToZdynki:

Czy te testy z Omegi są tego samego typu co maturalne?


Z tego co pamiętam, to tak. Poza tym są dość trudne.

Walczę o minimum 83 z biologii i wolałbym się zabezpieczyć przed kolejnym rokiem w plecy (poprzednio 75).


Jaki był teraz próg?
@JakSieNiePodobaToZdynki: Nie kieruj się za bardzo progami z poprzednich lat, bo to zwodnicze. Twoje podejście powinno być takie, że masz być lepszy niż inni, niezależnie od progu.

Nie pamiętam, czy są wszystkie informacje (miałem tę książkę, ale bardziej dla spokoju ducha, niż faktycznej nauki), poza tym nie robiłem sam zbyt wielu testów maturalnych z biologii (ale nauczycielka dawała klasówki i kartkówki z pytaniami podobnymi do spotykanych w testach), nie chodziłem na
@grajlord: Ja natomiast byłem bardzo dobrze przygotowany praktycznie, czyli wyszukiwanie informacji z tekstu itp., natomiast wysiadłęm na zadaniach prostych, które wymagały jedynie wiedzy (np co jest charakterystyczne dla dziobaka i kolczatki - jajożyworodność, 4 %, do teraz pluje sobie w brodę z tego powodu). Dlatego teraz wziąłem się za pamięciówę. Zdecydowałem (i stosuje już w praktyce), że prócz testów z wiedzy robie dodatkowo zadania maturalne z danego działu.