Wpis z mikrobloga

Cena dolara 2 dni temu: 4,57
Cena baryłki ropy 2 dni temu: 132 USD
Cena baryłki w PLN: 603 PLN

Cena dolara dzisiaj: 4,33
Cena baryłki ropy dzis: 114 USD
Cena baryłki dziś w PLN: 493

Cena baryłki w PLN jest niższa w przybliżeniu o 19,9% ,załóżmy że o 20%
Koszt samej ropy w ostatecznej cenie paliwa to 50 % (mniej więcej)
Czyli cena na stacja powinna spaść o około 10%

Czyli przy obecnych cenach, powinniśmy zaobserwować obniżkę o 70-80 groszy.
I to z dnia na dzień, bo jak kurs $ i cena ropy podskoczyły ceny na stacjach również się zmieniały na bieżąco w górę.

A ja będzie to wszyscy wiemy niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ropa #benzyna #dolar #wojna #ukraina #gospodarka
  • 10
@PrzeKomentator: kupili na górce, to teraz cena będzie przez tydzień spadać o te 70gr. Chyba że cena baryłki podskoczy, wtedy stacje zaczną skupować paliwo, więc cena wzrośnie od razu..


@husky83: to tłumaczenie o zapasach tak nie niemiłosiernie wkur**a, że chyba bym wolał, żeby 0bajtek wprost powiedział, że cena nie spadnie, bo dobrze mu się Polaków dyma ...
@PrzeKomentator: Cena w hurcie spadła o 30gr. Na stacji tego nie zobaczysz bo jeszcze wczoraj stacje sprzedawały po cenie hurtowej z przed dwóch dni. Szef kupując wczoraj paliwo do dystrybutora na firmie zapłacił w hurcie więcej niż w detalu na stacji. Wiem, że każdy chciałby od razu zobaczyć spadki cen na stacjach tak szybko jak wzrosty, w tym ja ale wszyscy wiemy, że to tak nie działa. Dzisiaj przynajmniej ceny nie
@Bioly40: szkoda, że to tak nie działa bo jakoś jak ceny rosną to to zakupione wcześniej po niższej cenie sprzedają z nową wyższa zmieniana w kilka sekund po reakcji na gieldzie, ale w drugą stronę to już jest z tym problem i trzeba czekać kilka dni.