Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do paprykowych znawców, a w zasadzie to mamy razem z @magnes125

Pacjenci Aji Habanero. I moje i jej z tych samych nasion. To jest jakaś ich cecha ze sie tak wybarwiają na żółto? U mnie sprawa wygladala tak ze na poczatku przez jedna noc dmuchało na nie bezpośrednio gorące powietrze z farelki. Przyszedłem do nich, patrze - żółte. Pierwsza myśl - no debil spalił siewki. Ale @magnes125 pisze mi ze u niej wyglądają tak samo a dogrzewania żadnego tam nie ma. O co tutaj chodzi? Tylko ta odmiana tak ma #rosliny #papryczki #ogrodnictwo #chili #chilihead #domowasuszarnia
Niewiemja - Mam pytanie do paprykowych znawców, a w zasadzie to mamy razem z @magnes1...

źródło: comment_1646864083vjyxVqWJFIa62QXWQHdvUY.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Niewiemja: U mnie w zeszłym roku też tak miały. Conajmniej dziwne, wszystkie w tym samym podłożu, tym samym i tak samo podlewane, a tylko te miały bardzo jasne przyrosty. Moje ostatecznie dostawały trochę mniej wody, na części najgorszych ściąłem stożki, bo nie mogłem patrzeć i po pewnym czasie zaczęły nabierać kolorów. Na dużych krzakach nie było śladu.
  • Odpowiedz
@Niewiemja: @gobi12 U mnie nie było widać braku wapnia – swoją drogą, na tym etapie trochę to dziwne żeby nie miała go w podłożu. Z przelaniem pełna zgoda – moim stopniowo pomagała mniejsza ilość wody.
  • Odpowiedz
  • 3
@shopec Moja robocza teoria jest taka, że wystarczy ja minimalnie przelać i obrywa wchłanianie składników, więc niezależnie od gleby mogą być niedobory.
  • Odpowiedz