Wpis z mikrobloga

Przeglądałem sobie trochę portfolio ludzi z grupki "HTML CSS JS Pierwsza praca" i może mi ktoś powiedzieć co kieruje tymi ludźmi że w większości swoich portfolio mają nawalone milion animacji? xD Przecież w sumie mało jest stron które mają tyle animacji, więc kto ich namawia do tego?
Pół biedy jakby to były jakieś subtelne animacje, ale co chwile mi coś wyskakuje zza okna i przeglądając to, kręci mi się tak w głowie, że aż rzygać mi się chce.

Przepraszam za frustracje, ale musiałem dać upust swoim zawrotom głowy. Bo szukałem inspiracji, że może i ja bym sobie zrobił jakieś portfolio.
#webdev #frontend
  • 8
co kieruje tymi ludźmi że w większości swoich portfolio mają nawalone milion animacji


@veracholera: większość z nich nie ma jakiegokolwiek wyczucia w temacie, stosują podejście 'im więcej tym lepiej'. Kolorystycznie też w większości jest słabo, ostatnio widziałam w takim portfolio jasnoniebieski + czarny gradient rzucony na wysokość całej strony, te strony wyglądają jak stworzone w 2007 roku.
@Thunderbolt: ale tak z drugiej strony, jaki jest sens robienia portfolio, w którym się zamieszcza Todo App i Weather App? Kto wpadł na taki pomysł, żeby zmusić ludzi do robienia portfolio nie mając żadnego doświadczenia komercyjnego?
@veracholera: dobre pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nacisk na to trwa już jakieś 4 lata, a zwiększyło się moim zdaniem po intensywnym wciskaniu bootcampów, podejrzewam że wygląda to mniej więcej tak: wciskają ludziom że muszą się wyróżnić, po czym każdy ma te same projekty z kursu w portfolio przeklepane za prowadzącym - jakby ich zapytać o szczegóły to pewnie połowa nie będzie wiedziała jak wytłumaczyć 'swój kod'