Wpis z mikrobloga

Wiem, że mirko to raczej nie miejsce na to, ale piszę gdzie się da. Jedzie do nas z Charkowa 3-osobowa rodzina (sami dorośli) z Ukrainy. Obecnie są w Lwowie i wsiadają właśnie do pociągu do Hrubieszowa. Będą na miejscu dzisiaj ok. godz. 18-19. Stamtąd potrzebują dostać się do Polski centralnej (obojętnie gdzie, jeśli znajdą się gdzieś w promieniu 100 km od Łodzi, lub w Warszawie to już będę w stanie ich odebrać). Może akurat ktoś jedzie stamtąd albo jest z tych okolic i mógłby ich podwieźć?

Uprzedzając pytania - sprawdzałem połączenia PKP, autokary, BlaBlaCar, na razie nic nie znalazłem. Gdyby ktoś znalazł jakieś fajne połączenie, które mi umknęło to też będę wdzięczny za info.

#hrubieszow #ukraina #uchodzcy #transport #warszawa
  • 7
@maver: Czy są pewni, że ten pociąg jedzie tylko do Hrubieszowa? Przynajmniej niektóre pociągi, które na rozkładzie we Lwowie były opisane "Hrubieszów" pojechały dalej, przez Zamość, Sędziszów, Olkusz do Sławkowa Płd. Jeżeli z ich pociągiem też tak jest, to masz więcej opcji połączeń.
@ArekJ: Też im powiedziałem, żeby się tam zgłosili. Na razie nadal jadą (pierwotnie myślałem, że będą na miejscu dużo wcześniej ale podróż się przeciąga, pociąg stał w Lwowie 2h a potem na granicy dość długo), mam na dzieję, że uda im się coś znaleźć.