Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 116
Rozumiem skalę problemów jakie ma Ukraina. Rozumiem jak ważna w obecnej sytuacji jest zasobność ludzka w armii. Ale głównym celem przywódcy kraju jest zagwarantowanie bezpieczeństwa jego mieszkańcom - nawet jeżeli jedyną temu opcją byłaby ich emigracja.

Dlatego zakazywanie wyjazdu osobom, które płaciły podatki, starały się wieść prawe życie mimo skali korupcji i machlojstw w kraju jest #!$%@?ństwem. Nikt nie ma prawa wymagać śmierci w wojnie od kogoś, kto w niej uczestniczyć nie chce. Setki 18-25 latków którzy mogliby studiować na zagranicznych uniwersytach skończą jako wraki społeczne po tych wszystkich przeżyciach, lub w najgorszym przypadku ich zwłoki zjedzą robale. Wiadomo, że największym #!$%@? jest putler, który postanowił pozabijać sobie ludzi w ramach śmiesznej idei, ale sam Zelenski w mej opinii mimo zachowania się jak należy pod względem pozostania w kraju i jego decyzji dyplomatycznych święty nie jest. Nie można kazać komuś ginąć jako kara za urodzenie się akurat w tym kraju jako mężczyzna.
#ukraina #wojna
jose_bambaryla - Rozumiem skalę problemów jakie ma Ukraina. Rozumiem jak ważna w obec...

źródło: comment_1646837712FZVKTWIRPgYfdatOjTMeey.jpg

Pobierz
  • 23
@DarekMarek: jasne, właśnie widać jak walczą żołnierze z "poboru" po stronie rosyjskiej. Ja też bym się wolał poddać i mieć #!$%@?. Nie jestem stworzony do walki, na widok krwi robi mi się słabo. Może i jestem #!$%@?, ale powiedz mi jaką wartość bojową ma taki typ jak ja? Nie lepiej żeby zajął się rodziną i wrócił do kraju po wojnie go odbudowywać? Tak tylko pytam, bo po twojej wypowiedzi wątpię żebyś
Tak tylko pytam, bo po twojej wypowiedzi wątpię żebyś zrozumiał.


@GryzeKisiel:
przecież z was cały wykop ma bekę, już nawet szkoda czasu na wrzucanie memów o kacapach, ogarnijcie się i zatrudnijcie jakichś z wyższym iq to może wtedy te zarzutki zadziałają
@jose_bambaryla: Absolutnym przegięciem jest wrzucanie tych zdjęć i upokarzanie człowieka. Rozumiem, ze prawo jest tak skonstruowane, ze musieli go zatrzymać, ale wrzucanie zdjęć i wystawianie człowieka na pośmiewisko bo chciał uniknąć walki i być może śmierci jest czymś niepojętym dla mnie. Bardzo mnie te zdjęcia wzburzyły, a tego człowieka jest mi tylko żal, ze się mu nie udało i został wystawiony na publiczny lincz za jeden z najbardziej ludzkich odruchów jakie
@DarekMarek: Jeśli będziesz wszystkie osoby z innymi opiniami traktował jak wrogów to nigdy nie zmienisz opinii, które mogą być dla Ciebie szkodliwe. @GryzeKisiel wyraził dużo ludzkich naprawdę wartych przemyślenia idei w tych komentarzach
Płaćmy więcej na wojsko to i żołnierzy nam nie zabraknie.


@GryzeKisiel: wojsko zawodowe nigdy nie będzie wystarczająco liczne żeby samodzielnie bronić kraju, to jest niemożliwe.
Może i jestem #!$%@?, ale powiedz mi jaką wartość bojową ma taki typ jak ja?


@GryzeKisiel: możesz zawsze w kotle mieszać albo być noszowym w sanitarce. Ludzie sobie wyobrażają, że w normalnej armii od razu dostaną do ręki javelina, na plecy spadochron i wypierdzielą takiego komandosa za linią wroga aby tłukł czołgi.A jak jesteś #!$%@? to pomyśl o dzielnej babci i jej słoiku z kiszonymi pomidorami.
@vectoreast: Noszowy w sanitarce jak u mnie pobranie krwi kończy się blackoutem XD Ale w kotle mogę mieszać. No ale nadal - jeśli ktoś chce jechać to według mnie powinien móc jechać. Ochotników do obrony kraju raczej nie braknie. A jeśli braknie to znaczy, że niezbyt było za co kochać ten kraj, a tym bardziej za co ginąć
@jose_bambaryla koleś sam się przebrał za babę i sam się poniżył. To nawet nie chodzi o to prawo...bo inni są w takiej samej sytuacji jak on i nie #!$%@?ą, więc nie chcą by ktokolwiek inny to robił, przynajmniej nie w taki sposób. Na wojnie ginie każdy i niektórzy w ogóle nie mogą uciec a niby mają prawo i co z nimi? Mi tego kolesia nie żal tylko ze względu i wyłącznie na